Acana Bountiful Catch Mama

Paaaspas

Merhaba. 1 yaşlarında dişi kısır kesim için N&D den acana bountiful catch e geçiş yaptık. İlk verdiğimde gayet güzel yedi. Ama kısır mama değil. Acana da kısır mama tavuklu olduğu için almak istemedim kedim tavuk sevmiyor çünkü. Bir sıkıntı olur mu acaba uzun süre bu mamayı kullananlar bilgilendirirse sevinirim😊

5 CEVAP

İncelediğim kadarıyla Acana' daki mineral değerleri sanıldığı gibi yüksek falan değil. (AAFCO ve National of Academy of Sciences) Ve yaptığım araştırmalara göre kedilerin ihtiyaçları yaş evrelerine göre değişmiyor, sadece alım miktarları değişiyor. Ben, kendi kısır kedime veriyorum açıkçası :)

Ben de öğrenmek istiyorum bunu. Kalsiyum oranı çok yüksek %2 kısır kediler için problem olur mu acaba. Çünkü kısırlaştırılmış kedi mamalarında baya düşük kalsiyum %1-0,9 gibi

Palyaco

Kısırlaştırılmış kedilere ağır gelir kisirkedilerin yağ oranı düşük olur magnezyumu düşük olur calsiyum düşük olur açana ağır gelir

Melek23

Acanada kısır kediler için balıklı mama yok sanırım. Ama paketin üzerinde kısır kedilere verilebilecek miktarlar yazılar günlük olarak.

Paaaspas

Aynen acana da kısır kediler için balıklı mama yok. Paketine dikkat etmemiştim. Onlara uyuduğu sürece sıkıntı çıkmayacağını umuyorum. Yine de gözlemleyeceğim. Teşekkür ederim.