Kedimde Corona Süphesi

iremefe

merhaba dün buraya yazmıştım be bugün veterinere gittik. insanlardan kedilere corona bulasabiliyo artık dedi. ama bizde corona olan olmadı, taşıyıcı olmuş olabilirsiniz geçmiştir dedi ama test yapmadı. ateşi de varmış 3 gün gidip antibiyotik iğnesini falan olucak sonra bakıcaz duruma dedi. veterinerime güveniyorum bu arada kesinlikle yaşadığım ilçede en iyisi. şuan aynı durumda baktığı 23 kedi varmış, 6 aydan büyük kedilerde atlatıyoruz şuana kadar bişey yaşamadım dedi. ama benim kızımın bağışıklığı düşük, takviye ilaç kullanıyoruz vitamin veriyorum ek olarak. ne yapmam gerekiyor ne düşünüyorsunuz? birkaç gün önce kan testi yapıldı bağışıklkk düşük dedi ama coronadan bahsetmedi. kızım atlatır mı bunu? bazı yerlerde fipe çeviriyor diye okudum çok çaresizim ne yapacağım bilmiyorum

5 CEVAP

Berrefilizzz

Merhaba bizde de bağışıklık düşük çıkmıştı bı 10 ay öncesine kadar yada 8 ay galiba her neyse veteriner dedi ki Corona olabilir test yapıldı değildi immuneks şurup icirdik normale döndü bağışıklığı

İnsanlardan kedilere veya kedilerden insana koronavirüs bulaşmaz. Kedilerdeki koronavirüse verilen ad FCoV insanlardaki ise COVID-19. Yani farklılar, eğer bulaşsalardı isimleri de aynı olurdu.

Minigimmm

Merhaba. Dünde konuşmuştuk. Benim kedimde de 2 ay once corona pozitif cikti ama şuanda insanlara musallat olan corona değil kedilerin coronasi farkli. Onun coronası kedimden bize geçmez. Insanlarinkide kedilere geçmez diyodular şuan değistiyse bu durum bilemiyorum ama hekiminiz test yapmadan nasil anladi corona olduğunu neye dayanarak soyledi bunu. Dünde yazmiştim size kanla çıkmadiğini kedi coronasinin gebelik tarzi kitle yapilip öğrenildiğini. Bence yaptirin muhakkak.

Bizim vet. Hekimimizin dediğine gore her corona pozitif olan kedi fipe dönuşturur diye bir şey yok. Bende pozitif olduğunu öğrenince oturup ağlamiştim çok endişelenmiştim ama hekimimiz "benim coronali 15 yaşina kadar yaşayan hastam oldu" dedi. Önemli olan bağişikliğini yuksek tutmak tek yapilacak şey bu. Cunku vucut hep bir virusle savaşiyor olacak bağisiklik yuksek olmali ki bu hastaliğa yenilip fipe dönuşturmesin. Kedi koronasi ayri dediğim gibi insanlardaki korona kedinize geçtiyse o durum daha da farkli ama öncelikle test yapilip bakilsa daha içiniz rahat eder bence ona gore yol izlemesi daha iyi olur. Belki viral bir enfeksiyon geçiriyodur soguk alginligidir üşütmedir ateş sadece coronadan olmaz ki. Siz corona testi yaptirmak istiyorum endişeliyim, rahat değil kafam deyin. Bakalim sonuç nedir. Insallah corona değildir. Çok geçmiş olsun

iremefe

yarın isteyeceğim test çok sağolun

iremefe

bize test yapmadı aklımda soru işareti kalan tek şey bu. iğnelerden sonra yapacaktır belki bilmiyorum 3 gğn gidicez yarın sorucam neden test yapılmadığını