Ikinci Kediyi Sahiplenme

DTDamla

8 aylik kisir disi kedime arkadas sahiplenmek istiyorum. Kedim hareketli bir kedi. Arkadas olarak yavru mu yetiskin mi, disi mi erkek mi, hareketli mi daha sakin bi kedi mi sahiplensem daha iyi anlasirlar sizce? Bir de ben ikinci kediyi engelli bir kedi sahiplenmek istiyorum ama kedim engelli kediye zarar verebilir mi? Tabiki bunlar kediden kediye gore de degisebilir ama onerilerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum, belki boyle bir tecrubesi olan vardir yardimci olursa sevinirim. Tesekkurler simdiden :))

2 CEVAP

ilaydagumus

öncelikle iyi günler diliyorum. bizim( öğrenci evimdeki arkadaşlarım) ilk kedimiz lotus ve biz sahiplenirken evde başka bir kedi olduğu ve lotusun o kedi ile hiç anlaşamadığını ve bu yüzden bir oda içinde yaşadığı söylenmişti :( biz çok düşündük bir kedi daha sahiplenmeyi. komşumuza danıştık(6 kedisi var ) bize aynı cins farklı cinsiyet olan bir kedi sahiplenmemizi tavsiye etti. biz o zamanlar lotusu dişi biliyorduk ve kısırdı( kısırlığı kesin bilgi) bizim ikinci kedimiz atlas 3 aylıkken sahiplendik ve lotus o zaman 3 yaşındaydı. ilk hafta atlası bir odada tuttuk.kafesini koklattık lotusa, atlasın kokusunu almasını sağladık. çok korktuk atlası döverse diye çünkü atlas çok küçüktü. aynı odaya aldık lotus koklladı, hırladı, tısladı ama vurmadı hiç. atlas büyüdükçe biraz vuröaya başladı. birbirlerini kovalamaya kavga etmeye başladılar ama atlas savunmasızken lotus ona hiç saldırmadı. bu örneği size bilerek anlattım içgüdüsel olarak kediniz karşısındaki kediyi savunmasız görüp saldırmaz diye tahmin ediyorum çünkü engelli kedi sahiplenecekmiş.( lotus bazen koku değişimi yapmak için atlası yalıyor hatta, alışıyorlar birbirlerine) ama size tavsiyem ilk haftalarda ilk kediniz ile ilgilenmeyi unutmayın hatta ona normalden daha fazla ilgi gösterin ona yavru kedinin kardeşi olduğunu, onu bırakmayacağınızı vs söyleyin. umarım yardımcı olmuşumdur. :)

DTDamla

Cok tesekkur ederim deneyiminizi paylastiginiz icin. Dediklerinizi uygulayacagim. Lotus ve atlasa boool öpücükler :))