Sürekli Yemek Yiyip Uyuyor

buse_

Kedim 1 aylık ve bugün sadece uyudu yavrular günde 17-18 saat uyuyormuş diye biliyorum ama biraz tuhafıma gitti 5 dk yemek molası verip sürekli uyuyor, nedenini bilen varmı acaba normalmidir?

18 CEVAP

indovf

Her hâlukarda normal ama yeni sahiplendiyseniz o da etki edebiliyor. Dışarının gürültüsünden bı anda eve gelince benimki 23 saat uyumuştu. Yemek yemeye kalkıp geri yatsa da arada öldü sanıp ciddi ciddi kontrol etmiştim dknsknsnl

alabalik32

Bizim ki eşek kadar oldu. Neredeyse bütün gün uyuyor :))

alabalik32

@buse_ o şimdi ürkektir. Her yeri koklar keşif yapar. Koltuk altlarına arkalarına girer. Mamasını kumunu suyunu aynı odaya koyun alışsın.Bizde sahiplendiğimizde 42 günlüktü. Bir keresinde gardroptan birşey alırken alttan dolaba girmiş bende kapamışım. Sonra bi baktım oğlum yok. Evi bir saat aradım didik didik. Tıkırtı sesinden buldum.

alabalik32

Sürekli kucağa almaya çalışmayın. 10 güne tamamen alışır. Birde benden size naçizane bir tavsiye ağaç yaş iken eğilir. Yapmasını istemediğiniz şeylerde yüksek sesle hayır diyin. Mesela koltuk tırmalıyor yüksek sesle hayır diyip alın oradan uzaklaştırın.

Oqrenerde06

Kedilerin büyüme hormonları uyuyunca genel de aktifleşir özellikle yavru kediler de ve bildiğim kadarıyla kedınız henuz 1 1.5 aylık falan oldukça küçük şuan yemek yer ve uyur genel de yanı gayet normal.

Bu gayet normal benim kedim de böyle :D

Palyaco

Yavrular ilk 3 ayını 20 saat uyurlar 3 aylıktan sonra 16 saate duser normal

buse_

@indovf bir kadından aldık dışarıyı hiç görmemiş annesini sahiplendirince yavrular kalmış ve ilanı görünce sahiplendik stresten uyuduğunu düşünüyorum hâlâ alışamadı galiba dün aldığımız için, ve evet bende 5 dakikada bir öldümü acaba diye kontrol ediyorum sanki öyle bişey olcakmış gibi hissediyorum. Allah korusun😦

indovf

@buse_ Bir haftaya alışır. Çok zorlamayın onu ve hepiniz bir anda yanına gitmeyin. Şuan en çok seni gördüyse önce bekle sana alışsın. Odana alıştığına göre odanın kapısını açık bırak. Kendi isteyince yavaş yavaş evi keşfeder. Ama pek yanına gitmesin ailen bir kaç gün daha. Uzaktan izlesinler. O alışınca yanlarına gider, o zaman sevmeye başlasınlar. Bir de yavrular için olan yaş mamalarını çok sevecektir onunla ve oyuncaklarla kendinize çekebilirsiniz.

buse_

Oyuncaklardan korkuyor 😂

indovf

@buse_ ya kıyamam ben ona çok şirin

buse_

@indovf profildeki fotoğrafamı dediniz

alabalik32

Rica ederim. Sağlıklı mutlu uzun yıllar olsun bebişinize ❤️

buse_

Sizin koca bebeğinizede sağlıkı ve uzun ömürler dilerim ❤:D

buse_

Çok sağolun :) sağlığında bi problen var diye düşündüm artık, o kadar çok uyuyorki :D