Ne Zaman Alışır

buse_

Merhaba, kedim 1 aylık şimdiden söylüyorum lütfen neden annesinde değil tarzı cevaplar vermeyin, soru soruyorum her zaman aynı cevapları alıyorum, lütfen.

Dediğim gibi kedim 1 aylık ve bugün 2. günü bana alıştığını düşünüyorum beni görünce üstüme koşuyor koynumda uyuyor vs. aile üyelerine ve eve ne zaman alışır acaba? Alışması için sadece odamda tuttum ve korkmasın stres olmasın diye ama bu seferde salona koyunca koltukların altına giriyor korkuyor nasıl alıştırabilirim? Süre tanımalımıyım

11 CEVAP

simbakedi

bence 1 aya kadar alismis olur. nedeni de kediniz cok kucuk su an ev ona gercekten buyuk gelebilir ve korkabilir. bizim kedimiz geldiginde 2.5 aylikti eve kolay alisti ama cok korkak oldugu icin 1 ay icinde tamamen alisti normalde hapsirdigimizda bile korkardi. size daha kolay alisabilir kediniz belki ama eve biraz daha uzun surebilir alismasi.

diablerose

benim kediyi 1 yasinda sahiplendim. biri burnunu cekse sesine sıçrıyordu. hangi yaşta olursa olsun başta cok tetikte oluyorlar. simdi artik o rahat, biz tetikteyiz, ani hareketleri var :)))

Yavaş yavaş oyun çağı geldiğinde siz odanızda tutamayacaksınız o tüm evi keşfetmek isteyecek zaten. Çok zorlamayın, ani hareket yapmaktan ve yüksek sesle konuşmaktan olabildiğince uzak durun. İlla ki alışacak

buse_

Tüm cevaplar için sağolun arkadaşlar😊

golsahyildirim

Daha iki gün olmuş, endişelenmeyin. Sevginizi eksik etmeyin alışacaktır, sabır önemli :)

drexssi

1 hafta bazen 2 hafta sürebilir alışma süreci. benim kedim de 4-5 gün koltuk altlarında saklana saklana alıştı bize. oyun oynatın stresini atsın. sevginizi gösterin size olan güveni çoğalsın. gözlerine bakarak yavaş yavaş göz kırpabilirsiniz. onların dilinde öpücük anlamına geliyormuş 🥰

diablerose

Nerde rahatsa orda takilsin iste ya.. zaten zamanla oyle bi aliscak ki dolaplarin icine bile girmek isticek

Minigimmm

Bende kedimi sahiplendiğimde 2 aylikti ama ilk geldiği gun ve beraberinde 3 4 gun koltuklarin dolaplarin altindan cikmadi. Bir odada tutmak alişmasini geciktirebilir. Biz hepimiz sessizce oturduk oda tüm evi turladi dolasti her tarafi kokladi ama her zaman tetikteydi en ufak sesten korkuyodu Birakin rahatca evde bir gezsin dolaşsin evi bir tanisin kokulari kavrasin. Kendini iyi hissedikce guvendikce koltuk altlarini birakip ortalikta uyumaya başliyor. Ilk zamanlar asla halilara basmaz hali kenarlarindan yürürdü cok komikti. Simdi girmediği delik yapmadiği şey yok :))) oyun oynayin ona vakit ayirin sevgi guven gordukce korkusunu birakacaktir. Babami aksamdan aksama gorur onu hala sevmez ve kaçar ama bizle çok vakit gecirdigi icin guveniyor oynuyor korkmuyor.
Uzun sağlikli bir ömrü olsun :)

Patili_1

İlk iki gün sadece bir odada dursun sonra da bir gün salonda bir gün başka oda varsa başka odaya sonra yavaş yavaş heryeri açın böyle böyle koklayacagi yerleri yavaş yavaş gösterirseniz daha iyi olur çabuk alışır.

Patili_1

İlk iki gün sadece bir odada dursun sonra da bir gün salonda bir gün başka oda varsa başka odaya sonra yavaş yavaş heryeri açın böyle böyle koklayacagi yerleri yavaş yavaş gösterirseniz daha iyi olur çabuk alışır.

Melihkartal

Kedilerin karakteri ile ilgili biraz alışması ben sahiplendiğimde 5-6 aylıktı eve getirdiğim ilk gece omzumdan inmiyordu yarım saat sürdü bana alışması(ilk yarım saat evi gezdi ) bazı kediler gördüğüm kadarıyla bir aya kadar sürüyor alışması ama geneli daha önce bir sıkıntı yaşamadıysa bir kaç günde alışıyorlar diye biliyorum