Nasıl Tuvalet Eğitimi Verebilirim

buse_

Kedim tuvaleti gelince sürekli kabın etrafında dolaşıyor içine girmiyor ben koyuyorum parmağımla kazıyorum oda benle beraber kazıyor sonra da yapıyor ama kendi kendine gidip gelmeyi bilmiyor heralde, nasıl öğretebilirim

5 CEVAP

Elliiiis

Muhtemelen daha kendisi öğrenmemiştir. Kaldığı evde de alışmamış ki böyle bir sıkıntı yaşıyorsunuz ama öncelikle tuvalet kabı yavru olduğu için yakınlarda olmalı ve çıkarıp takılan kenarlığı yüksek olduğu için çıkamayabilir ondan dolayı o kenarlığı şimdilik siz de çıkarın eğer varsa ve yarım saatte bir saatte bir kediyi kuma koyup patilerinden tutup (ön pati) kumu ona kazdırın sürekli sürekli yapınca da ister istemez öğrenecek ve yapacaktır. Yavru olduğu için zorlanır ama alışacaktır. Ayrıca ıslak pamuk ile poposuna vs masaj yapın kum kabına götürüp belki de kendi başına tuvaletini yapamıyordur.

Elliiiis

Kaç aylık? Ne kadardır sizde? Sokaktan mı aldınız? Birini mi sahiplendirdi? Bunların cevaplarına göre sorunun cevabı da değişir

buse_

1 aylık, 2 gündür bizde, evden sahiplendik ve evet biri sahiplendirdi.

nasıl öğretebilirim?

Aerialz

Tuvalet kabının dört köşesine birer çay kaşığı amonyak dökmeyi deneyin. İdrar kokusuna benzediği için tuvalet yapılacak yer olarak görüyorlar. Şahit oldum bir kere.

buse_

Teşekkur ederim:)