Yavru Kediler Neden Kokar? Kuma Ne Kadar Sürede Alışır?

Dilara07

Arkadaşlar ben yetişkin kedimi yetişkin iken sokaktan sahiplenmiştim. Sokaktan sahiplendiğim zaman da hiç kokmuyordu, şimdi de kokmuyor. Ama 4-5 aylık bir yavru kedi sahiplendim maalesef kokuyor. Yemek yedikten sonra da yalandığına pek rastlamadım, çok nadir yalanıyor. Bir de kum eğitimi zaman alır mı? Kumu bilmiyor.

3 CEVAP

ece5kedi

Kum eğitimi çok kolay, yemeğini yedikten sonra kuma götürün ve ön patilerini sürün. Eğer hemen çıkarsa kumdan, kabı duşakabinin içine koyun ve tekrar aynı şekilde patilerini sürün ve kapılarını kapatın. Önünde bekleyin ve ne kadar sürerse sürsün sabırlı olun. İlla ki yapacaktır. O yaptığını almayın ki tekrar oraya gidip yapsın. Düzenli kuma yapmaya başlayınca temizleyin 😊

Ekindegss

Ben kedimi sahiplendiğimde 4 - 5 aylıktı koku konusunda bir şey diyemem ama kuma çok kolay alışmıştı ilk aldığımız gün kumu anlamayıp tuvaletini tutmuştu sonra ön patilerini tutup kazdırınca hemen anlayıp ne var ne yoksa kumuna yapmıştı.

Gmz91910

Koku genelde dis probleminden olabiliyor dıskı gbi bir koku oluyor genelde.