Anne Kedi Çifleşmesi

lila21

Merhaba,
Balkonda beslediğimiz bir dişi kedi var ve hamile kalıp doğurmuştu. Bugün yavrular tam 40 günlük oldu. Anne kedi 1 hafta önce balkonda yavruları bırakıp çiftleşmeye gitti ve emzirmek için gelmedi bile. Haliyle yavruları eve aldık erkek kediler balkonda zarar vermesin diye ve anne kedi hiç umursamadı. Bu akşam anne kedi geldi besledik ama sanki yavrularını istiyor. Yavrular ise anne kediyi hiç aramıyor gibi oyun oynuyorlar bizimle. Anne kedi 1 hafta uğramadı bu 1 haftada ben yavru kedileri kuma alıştırdım. Yavru kedi süt tozu ve mamaya alıştırdım, yataklarını aldım gayet keyifli duruyorlar. Anne kedi neden böyle yaptı bir fikriniz var mı? Normalde de kendini hamile kalmadan önce eve alırdım koltukta uyurdu şimdi çiftleştiği için üstü çok kötü halde çamur içinde yavrulara pire ya da kene tarzı bir şey bulaştırır diye korkuyorum.

4 CEVAP

Bence anne kedi bir yerde kapalı kaldı ya da bir şekilde gelemedi. İsteyerek gelmeyeceğini sanmıyorum

lila21

Mutfağımızın camında çiftleşti üç gün önce, başka bir dişi kedi erkek kediye sürtündüğünde o dişi kediye tısladı. Kendisi de istedi yani anladığım kadarıyla erkek kedileri asla kovmadı.

mihriii

yani yavrular emerken kızgınlığa girebilirler mi tekrar bilmiyorum ama belki kızgınlığa girmiştir bitince geri gelmiştir

Ayben02

Bizim bahçedeki kedi yavruları iki aylık olduğu gibi postaliyor tekrar hamile kalıyor ama benim kedim 3 ay emzirmisti bir ay kadar da sonra baktı kedinin huyuna bağlı bence