Küçük Irk Köpeklerden Korkuyorum, Nasıl Çözebilirim?

LaLuna12

Buraya yazmak mantıklı mı emin olamadım ama birileri yardımcı olabilir belki. Sorunum küçük ırk köpeklerle. 1 yıl öncesine kadar kedilerden de köpeklerden de çok korkuyordum. İki türle de korkumu aştım hatta iki kedi sahiplendim ama küçük köpeklere hala mesafeliyim. 5-6 sokak köpeği etrafımda koşuştursun hiç sorun değil ama bi maltese yaklaşsa aşırı tedirgin oluyorum. Pandemi bittikten sonra barınakta gönüllü olmayı planlıyorum malum oralarda da pek çok cins köpek var o yüzden korkumu yenmeliyim. İnternette de hep genel köpek korkusuyla ilgili şeyler var çözüm bulamadım kendime, ben de sizlere sorayım dedim.

1 CEVAP

buse_

Sadece kafanızda kurduğunuz bir imaj. Kendinize öyle şartlandırmışsınız, aslında korkmuyorsunuz.