Lütfen Yardım Edin Kedim

Rifki0695

Anket

Mantar
(8 oy)
Egzema
(0 oy)
Digeri
(1 oy)
Toplam (9 oy)

Merhabalar 3 veteriner gezdik mantar aşısı olduk neyapcamizi sasirdik mamtarmi degilmi onu bile anlamadık hem maddi hem manevi tükendik eşim hamile neyapcamizi sasirdik

15 CEVAP

Minigimmm

Benim kedimde mantari atlatti. Anlamadigim 3 veteriner gezdiniz biride özel ışıklı cihaziyla bakmadi mi o yarali bolgelere. Kesin mantar teşhisi koymadi mi, aşiyi neye gore vurdu. Mantarsa eğer kesin teşhis koyulduysa mantar aşisinin birinci dozundan sonra mantar birden coşar, ikinci doz da hepsi söner demişti veteriner hekimimiz. O yuzden daha da artmis olabilir ki zaten mantarin önüne geçmek zordur giderek tüm vucudu sarar.

Eğer mantar değilse veya mantarsa bile veteriner hekimimizin verdiği Pet body cleaning markasinin gümüş iyonlu nano spreyi mendili havlusu var. İnstagramdan da sayfasini bulup yazın onlar ilgilenir yarali bolgelerin resminide atın neyi nasil kullanmaniz gerektigini soyluyolar. Bölgeyi o ürünle silip günde 3 kere spreyleyin. Sayfayida incelerseniz her türlü yara mantar egzama alerji bakteri durumlarina birebir.

Mantarsa eğer bağişiklikta cok onemli vucudun onla savaşıp kurtulabilmesi icin takviye almali sıkıntılıdır mantar. Bizi 2 bucuk ay uğraştirdi. Ne zamandir var bu yaralar eğer yeni değilse mantar insanlarada geçiyo. Sizde de çikar. Bizim butun ev halkina gecmisti kiminin kolunda kiminin bacağinda sirtinda karninda cikti. Resimden tam anlayamiyorum ama mantar, yuvarlak demir para buyukluğunde pembe pembe olur. Mantarsa mutlaka 2. Dozunu yaptirin aşının. Biz kremlerle spreyle ve 2 kere eczanede satilan vet. Hekimimizin söylemesi üzerine medikal ürün olan ketoral sampuanla yikadik bu sekilde belli bir noktaya kadar idare edebildik kucuktu kedim 2 aylikti daha sonra aşı oldu tamamen kurtulduk. İstanbuldaysaniz eğer tugay inanoğlunun kliniğine gitmenizi tavsiye ederim. Kedimin videosu tugay beyin youtube kanalinda da var mantar tedavisi sonrasi ilk ziyaret diye izleyebilirsinizde. Ne hale geldiğini video içindeki resimlerden gorebilirsiniz. Mantar değilse bile ne olduğunu soyler size aydinlatir güzel bir yol çizer kurtulursunuz.

Bence mantar

buse_

Mantara çok benziyor, zeytinyağı veya krem sürün kısa zamanda iyileşir diye düşünüyorum

Egzamaya benzettim ben. Kedimde de popo kısmında yuvarlak tüy dökülmesi olmuştu ve sürekli kaşındığı için yalıyordu. Sonra sulu noktalar oldu. Tavuğa alerjisi varmış. Genelde tavuk alerjisi oluyor eğer egzamaysa deneyerek bulmanız gerekiyor. Ama veterinerler de bi zahmet bir şey söyleselermiş keşke. Ben telefonda anlatmama rağmen büyük ihtimal egzama dedi ve gittik öyleymiş gerçekten. Mamanız tavukluysa balıklı alın. Asla tavuk vermeyin. Sabah akşam Dr. Animal la temizledikten sonra ince tabaka beklazon krem sürüp 20 dk yalamaması için oyun oynatın. Ama bunları yaşadığımız durum aynıysa diye anlatıyorum bilginiz olsun

20 günden fazla sürmüştür tedavi bu arada. sonra yavaş yavaş tüyler çıktı küçüldü yok oldu.

Sudeckmkc

Mantara çok benzetemedim ama mantarsa ecosin tableti araştırın mutlaka

Egzama ya benziyor ama Mantar ya da egzama da olsa ilaç ya da aşı olduğu gibi geçmiyor maalesef biraz sabırla bekleyin derim yeni mama değişimi stres yaşadıysa tetiklemiştir.

mervedoganay

Çok geçmiş olsun. Çevre ilçeleri arayın ve özel ışık ile mantar olup olmadığına baktırmak istiyorum sizde mevcut mu diye sorun bence. Bizde öyle tanı koyulmuştu. Ne olduğunu anlamadan tedavi de doğru olmayacaktır. Biz de mantar illeti ile uğraştık uğraşıyoruz. Oğlumuzun vücudunda mantar vardı. Mantar aşısı işe yaramadı, ecosin ile kurtuldu. Şimdi tekrardan kulağında nüksetti. ITRAXYL kullanmaya başladık. Çok iyi sonuç verdi. Tedavinin neredeyse sonuna geldik. Eğer mantar çıkar ise ki umarım çıkmaz kesinlikle vitaminler ile hep desteklemek gerekiyormuş tekrar nüksetmemesi için aklınızda olsun. Biz de maddi ve manevi çok yıprandık. Ama inanın siz yanında oldukça her şeyi atlatıp iyi olacak inşallah.

Rifki0695

Mantar aşısı olduk aslında birinci dozunu ama sahada arttı gözüken küçük uerlere geçti oxezole sprey kullanmaya başladım bugün ama neyapcagimi şaşırdım eşim hamile gördüğünde çok etkileniyor

Renklipati

Mantara benzettim ben çünkü yayılmış ta iki yerinde var
Aşının pek işe yaradığını duymadım dışardan müdahale gerekiyor dezenfekte edilip mutlaka krem sürülmeli mantar kremi ben sokaktan ilk aldığım zaman ağzının kenarında vardı kurtulduk bu yöntemle bir daha hiç olmadı

Rifki0695

Hayır ışıkla bakan olmadı buyukcekmecede 3 veteriner gezdik İstanbul'a yeni taşındık Mimaroba bölgesinde görmediğimiz veteriner kalmadi

Ecosin önerisine katılıyorum +1

Elliiiis

Benim kedimde 2 aylıkken mantar olmuştu. Biz ilk başta çay ağacı yağı + çörek otu yağıyla tüm yara bölgelerini temizliyorduk. Sonra 2 doz şeklinde mantar aşısı olduk ve aşı olduğumuz halde bu yağları sürmeye devam ettik. 1-2 ay içerisinde ise tamamen kurtulmuştuk ve tüylerimiz çıkmaya başlamıştı.

Elliiiis

Banada mantar gibi geldi

Zesinnn

Beylikdüzünde ata veteriner var buket hanım çok ilgilidir tavsiye ederim