40 Günlük Golden Mama Yemiyor

golden07

Merhabalar, 1 hafta önce golden sahiplendim çok küçük biliyorum anne sütü içmesi gerekiyor ama annesiyle tutmak istemiyorlardı hızlıca sahiplendirmek istiyorlardı.
kuru mama yediremedim kemik suyuyla ıslasam bile sadecw yaş mama yiyor acaba mamayı mı beğenmedi ya da ne yedirebilirim yaş mama devam etsem sorun olur mu süt tozları varmış?

18 CEVAP

golden07

@sultansbutler tesekkur ediyorım süt tozu markası ve önerdiğin mama markası var mı

sultansbutler

@ailur0phile rizeye gelin doğuran cins/cins kırması köpekleri göstereyim. Trabzon barınağı daha iyi olur. malum bizim şehirde sadece rehabilitasyon merkezi var. ayrıca yavrunun barınaktan alındığını söylemedim yetişkin köpekler barınakta oluyor. anne sokağa atılmıştır hamile şekilde ordan geçici yuvaya gitmiştir. anne bir siteye doğurmuştur. bir evin bahçesine doğurmuştur. her türlü ihtimal var. ayrıca parayla aldın demekle elime ne geçicek? olan olmuş. köpeği çöpe mi atsın? almıycaklarını bildiği halde geri mi versin? yavru anneden çoktan ayrılmış bu durumda napalım? belli ki bir hata yapmış alan kişi. bilinçlendirmek yerine niye saldırayım? mama yemeyen köpeğin sorununa ne faydası olur bu lafların? eğer soru 40 günlük yavruyu sahipleneyim mi olsaydı cevabım hayır 2 ay anne sütü almış sosyalize olmuş bir yavru alın olurdu.

Maya-French

Merhaba Öncelikle,

Henüz çok ama çok küçük kuru mama yemiyor olması gayet normal ve çok erken sahiplenmişsiniz.

Benim size net tavsiyem eğer ki maddiyatı gözetmeyecekseniz.
Veterinerlerden yaş AD mama alınız, " Yoğun Bakım Maması" olarak da adlandırabilirsiniz.
Annesinden alacağı kadar olmasa da Bir çok mamadan çok daha fazla destekleyici olacaktır.
Biraz pahalı gelebilir, Küçük konservesi 25 TL belki en fazla günde 2 konserve alırsınız.
Yaklaşık 20 gün 1 ay minimum bunu sağlarsanız ilerleyen dönemleri daha sağlıklı atlatırsınız.

2 - 2 buçuk aylık olduktan sonra ufak ufak kuru mamaya geçebilirsiniz.

Sizin için kıymetli ise maddiyatınız el veriyorsa dediğim mamadan alınız. Veterinerinizde önerecektir, eminim.