40 Günlük Golden Mama Yemiyor

golden07

Merhabalar, 1 hafta önce golden sahiplendim çok küçük biliyorum anne sütü içmesi gerekiyor ama annesiyle tutmak istemiyorlardı hızlıca sahiplendirmek istiyorlardı.
kuru mama yediremedim kemik suyuyla ıslasam bile sadecw yaş mama yiyor acaba mamayı mı beğenmedi ya da ne yedirebilirim yaş mama devam etsem sorun olur mu süt tozları varmış?

18 CEVAP

sultansbutler

insanları suçlamaktan bi vazgeçin artık. goldenlar elmas mı sanıyorsunuz? her yerde varlar. her barınakta en az 5 tane golden/golden mix olur. anne safkan bile değildir eminim. köpek satın alınmadıysa belkide anneyi geçici olarak aldılar? belki anne istenmeyen bi yerde doğurdu yavrular hızla verilmezse atılma tehlikesiyle karşı karşıya gelecektiler. tek yaptığınız boş konuşmak bir tane bilinçlendirme amacıyla yazı yazmıyorsunuz. parayla aldın!! demek yerine insanlara güzelce (eğer yaptıysa) hatasını anlatamıyorsunuz. 1 aylık köpeği de öyle acele acele sahiplendirenlere de allah beyin versin diyorum ☺️ soruya gelecek olursam. kuru mama ile yaş mamayı püre haline getirin belki öyle yer? mesela 1/5 yapın bu şekilde yerse yaş mamayı azaltarak devam edin. köpek süt tozuyla da takviye edebilirsiniz 2 aylık olana kadar. belki aldığınız kuru mama kaliteli değildir o yüzden yemiyordur. ya da kalitelidir ama tadını sevmiyordur. ama ben 2 aylık olana kadar kaliteli yaş mama yemesinde sorun görmüyorum. ev yemeği falan vermeyin bu süreçte illaki geçicektir kuru mamaya. sorun tad ile alakalı bence. yiyememe değildir diye düşünüyorum çünkü benim köyde baktığım yavrular 1 aylıkken kuru mamayı gayette kırıp yiyordu.

ailur0phile

Evet hızlıca sahiplendirin anneyi tekrar hamile bırakıp daha çok yavru almak istiyorlardı. Sizde bu hayvani satin alarak başka yavrularin erken yaşta annesinden ayrılmasına sebep oldunuz. Annesinin yanında daha çok kalmasi gerektiğini bildiğiniz halde alıp ayırdınız yavruyu.

Daha çok küçük. Kuru mamayı ancak iki aylıkken falan yiyebilir. Süt tozlarından almalısınız, yoksa yeterli anne sütü almadığı için ileride sağlık sorunlarıyla karşılaşırsınız. Arada bir haşlanmış tavuk falan da verebilirsiniz yiyebiliyorsa ama dişleri bile anca yeni yeni çıkmıştır onun. Keşke bu kadar erken sahiplenip yaptıkları şeye ortak olmasaydınız.

Benim arkadaşımda da golden cinsi prensesi var oda ilk geldiğinde böyle sorun yaşamıştı onada bu cevabı vermiştim.
Kapalı kutu mamaya geçmişti hemen ve direk sonuç aldı.
Yemek yeme alışkanlığı oturmuştu bebekte

zibityus

"annesiyle tutmak istemiyorlardı hızlıca sahiplendirmek istiyorlardı." bunun sebebi nedir acaba geçerli bi sebep var mı, çünkü bir köpeğin doğduğu yerden ve sürüsünden, annesinden en az 90 günlük olana kadar ayrılmaması gerekiyor. bu, köpeğin zihinsel gelişimi için çok önemlidir. bakmak istemeyip, masraf etmek istemeyip erken yaşta vermeye çalışıyorlar genelde. mümkünse annesiyle kalmasını sağlayın 90 günlük olana kadar

ailur0phile

40 günlük yavru golden hangi barınakta var söyler misiniz?

sultansbutler

süt tozu için bio pet active olabilir iyi markadır. mama markası için orijen, acana, nd, brit care, advance falan alınabilir.

golden07

satın almadım. lütfen boş eleştiri yerine yardımcı olun.

ailur0phile

Boş eleştiri değil gerçekler. Satın almadıysanız 40 günlük yavruyu neden ellerinden çıkarmaya çalışıyorlar?

golden07

soruyu bana yöneltmeniz ne kadar doğru ben mi elden çıkartmaya calıstım? bir fikrim yok sadece yardımcı olun diye soru sordum neyle besleyebilirim diye.

Açık mama aldıysanız tarihi geçmiş olabilir.
Köpeklerde bu durum birazdaha hassas olabiliyor.
Kokusundan bile bayatladığını anlayıp yemiyolar

golden07

Tesekkurler süt tozu alıp deneyeceğim, ve inanın bende annesinden ayrılmasını istemezdim ama orda bile önüne yaş mama koymuşlardı

golden07

annesinden ayırmaları için geçerli bir sebebi yoktu tekrar söylüyorum anne sütünü değil yaş mama veriyorlardı. belkidr bakmak istemiyorlardır herhangibi bi fikrim yok o tarz bi kafa yapısındaki biriyle ne kadar konusulabilir xaten
lütfen sadece soruma yardımcı olun

zibityus

ne yemek verdiklerinden çok annesinin yanında köpekliği öğrenmesi önemli olan, eğer bakmak istemiyorlarsa da, ben masraflarını karşılicam annesiyle kalması gerekiyormuş, bu önemliymiş diyerek aldığınız kişiden rica edersiniz. köpeğin iyiliği için orda kalması gerekir

zibityus

90 günlük olduktan sonra annesinden doğduğu yerden ayrılırsa, erken alımda karşınıza çıkacak bir çok sorunun da önüne geçmiş olursunuz yani sizin için de iyi olur