Kedi Kısırlaşınca Neler Değişir

sugartgecat

hep duyuyorum kısırlaşınca cana yakın oldu hareketlendi eski bebek hallerine geri döndü diye bu gercek mi benim kedim de dişi ve 9 aylık oldu daha girmedi ama girmesi yakındır diye düşündüğümden soruyorum bana çok düşkün ama kendisine dokundurmayı sevmiyo öyle saldırma ısırma huyları yok sadece iki metre uzaga gidip orda oturuyo.. peşimde dollaşsın her şeye karışsın ama ben ona dokunmayayım istiyo onun istediğini yapıyorum ama biraz temas hoşuna gitse çok mutlu olurum şahsen bi de zaten aşırı hareketli bi tekir bunun bi üst level hareketlisini düşünemiyorum bile..

6 CEVAP

Elliiiis

Dişi kedimi 9 gün önce kısırlaştırdım. Hep temas halindeydi zaten ama şimdi daha çok temasa geçiyor daha çok kucağa geliyor ve aşırııı uysallaştı. Yine delirme saati geldi mi ortalığın anasını ağlatıyor ama eskiden o içindeki enerjiyi asla atamıyordu deli dana gibi ordan oraya koşuyor bir şeyleri deviryor halılar ayağının altından kaydırıyordu. Şimdi eser yok. Ama belki de şu an yakalık olduğu için rahat hareket edemediğinden olabilir diye düşünüyorum ilerleyen günlerde ne olur bilemiyorum ama hala çok şirin hala çok meraklı ve hala daha sevgi yumağı ve inatçı 🥰🥰

aycylmz

Yaklaşık iki hafta oldu erkek kedimi kısırlaştıralı, hiçbir değişiklik olmadı ama hatta daha da hareketlendi bizimki :) ben de hep uysallaşıyor, hareketleri azalıyor diye duymuştum ama belki daha yeni diye böyledir, uzun vadede etkilerini bilemiyorum tabi.

sugartgecat

erkek kedilerde kısırlaştırma etkisi 2 ay sonra falan görülüyo diye biliyorum hatta kısırlaştırıldıktan sonra yine giriyolar bazen kızgınlıga

tyguler

Erkek kedimi 9 aylıkken henüz kizgınlığa girmemişken kisırlaştırdık, sakinleşti ama şöyle sakinleşti: elimizle yorganlarla falan malum hareketi yapıyordu, onlar azaldı ama tam bitmedi yine de azaldı. Bu da ona iyi geldi sakinleşti.
Başka bir değişiklik olmadı bence bi tek bu dediğim şey değişti

deniznergis

kısırlaştıralı bir ay oldu sanırım halen aklına geldikce kerkiniyo polar battaniyeye, ama uysallaştı bayagı ayaklarıma sürtünüyo ,çok uyuyor bariz bir şekilde ,oynayalım diye topunu kendi getiyor yanıma bakalım daha neler görücez artık sevdiriyor kendini ,eskiden elletmezdi kendini.

Catcik

Benim kedimde hiçbir değişiklik olmadı. Kısırlaştıralı 6 ay oldu. Hareketleri azalır sakinleşir dediler ama eskisinden daha hareketli evin içinde koşup oyunlar oynuyor.