Gezdirme

buse_

Kedim daha çok küçük olduğu için henüz dışarıda gezdirmeyi düşünmüyorum, büyüyünce tasma ile bahçede gezdirmenin bir sakıncası olurmu bahçemizde 2-3 tane kedi var hasta gibi gözüküyorlar bulaşırmı sizce veya gezdirmek iyi bir fikirmi biraz hava alsın dışarıyı görsün istiyorum

11 CEVAP

Elliiiis

Aşıları yapılsa dahi hastalık kapma riski çok yüksek. Bence şeffaf taşıma çantası ile gezdirmek daha iyi olur ya da balkon korunaklıysa günün birkaç saatini balkonda dışarıyı izleyerek geçirebilir ki kediler camdan veya balkondan dışarıyı izlemeye bayılır.

Cook

Hiçbir aşı yüzde yüz koruma sağlamaz.Tasmayla balkona çıkarabilirsiniz temiz hava alsın istiyorsanız.Üstelik bir kere dışarı çıktıktan sonra devamlı ister,baş etmesi zor olur.

gurkanguller

hayır sorun olmaz birazda sokak kedilerinden bulaşan antikorlaları olsun korkmayın ayrıca bahçeye indirin kediniz dışarıdan korkmasın Allah korusun ama kediler evden kaçarsa ki neredeyse tüm kediler evden kaçıyrlar dışarıyı garipsemesin ara ara çıkarın büyüyünce tasma ile de çıkarın yavruykende tasma takmaya başlayınki garipsemesin bazı kediler kafayı yiyor tasma takılıncabulaşıcı hastalıklardan sokak taki kediler ölmüyor iyileşiyrlar onunda gezinmeye özgürlüğe hakkı olduğunu düşünüyorum

simbakedi

aşılarını yaptırırsanız cok fazla hastalık bulasacagını dusunmuyorum ama yine de piredir ya da baska birviral hastalıktır kapma ihtimali olur

buse_

Aşılarını daha yaptırmadık 1 aylık olduğu için :)

buse_

@Elliiiis evet bugün o konuyu konuştuk, büyük ihtimalle file taktırıcaz o yüzden çıkartmayadabilirim :)

Topacc

Aşıları olduğu sürece onu yıpratıcı şekilde zarar verecek bir şey bulaşacağını sanmıyorum. Açıkçası ben de biraz balkonda falan gezinmeye alışsın istemiştim ama tasmasını takıp çıkarsam bile dışarıda çok çekingen. İçeriye girmeye çalışıyor ben de zorluyomuşum gibi hissettim arada yine alışsın diye denesem de çok çıkarmıyorum artık. Camdan dışarıyı izlerken daha mutlu gibi :)

Zeeelis

Çıkarmayın sokaklarda bulaşıcı hastalıklar kol geziyor. Aşılı bile olsa %100 koruma diye bir şey yoktur yukarı da söylemişler zaten.

sultansbutler

hastalıklara dikkat etmek gerekiyor tabiki de ama kediler o kadar hassas canlılar değil. yoksa sokaktakiler nasıl yaşasın? ya da kedi köpekleriyle dünya turlarına çıkanlar? aşıları tam olduğu sürece çıkarılabilir. ama tasma eğitimi verildikten sonra düzenli olarak çıkarmak gerekir (kedinin ne derece sevdiğine de bağlı). bence file yaptıracaksanız balkonu catio gibi düzenlerseniz daha çok hoşuna gider.

Çıkarabilirsiniz ama bahçenizde hasta kedilerin olduğunu söylemişsiniz, öbür hayvanlardan izole bir mekan tercih etmeniz çok daha iyi olur.

buse_

Arkadaşlar cevap veren herkese teşekkür ederim😌 hafta 1 olucak şekilde tasma ile gezdireceğim genel olarakta balkonda yer yapacağım oradan dışarıyı izler :)