2. Kediye Karar Verme

Hilal001

Kedim 2. Kediye alışır mı alışmaz mı ya da ister mi istemez mi bunu nasıl anlayabilirim?
10 aydır benimle krakterini az çok öğreniyorum ama bu 2. kedi konusunda hangi davranışını nasıl yorumlamalıyım bilmiyorum. Bilgisi tecrübesi olanlar yazabilirse cok sevinirim

3 CEVAP

buse_

1 haftayı bulacaktır alışması, ama bence almayın sizi kıskanabilir stres olabilir onun yerine başkasını aldınız diye üzülebilir tabi işe gidiyorsaniz vs. o zaman tek kalmaması için iyi olabilir ama tek bırakmayın ikisini alışana kadar.

sultansbutler

geçici yuvalık yaparak tepkisini ölçebilirsiniz. doğru alıştırma adımlarıyla çok inatçı kediler bile tolerans gösteriyor 2. kedi için. internette birçok alıştırma videosu var. Jackson Galaxyi de tavsiye ederim video için.

MOGU

benim kedim de 10 aylık oldu, ikinci kediyi istiyorum ama bahçedeki kedilere gittiğimde bile kıskanıyor, saatlerce beni kokluyor, onlara hazırladığım mamaları yiyor, bugün pet şişeyi kesip su kabı yapmıştım, baktım ondan su içiyor. bu durumda da çok endişeleniyorum, sanırım sahiplenemeyeceğim. şimdiki aklım olsa kızımı sahiplenirken bir tane daha sahiplenirdim. bir kedi az üç kedi çok :) çok çok iyi düşünmek lazım, kedi eve girince bir daha sokağa bırakamazsın.