Kedimin Karnı Bi Sert Bi Yumuşak Neden???

brokingbad

bilen var mı bazen sert bazen yumuşak ayrıca hep gazı var(probiyotik kullaniyoruz) masaj yapiyorum genelde karnına gazı icin elimle hissediyorum gazi.acaba çok hızlı yediği için ve çok yediğü için hava mı yutuyo

11 CEVAP

Mamadan kaynaklı da olabilir gaz. Başka bir şey de olabilir ama bizim yaşadığımız durum şuydu brit care kitten kullanırken çok fazla gaz çıkarıyordu hem de leş kokulu mamayı bıraktığımda kesildi. Direkt mamadan kaynaklı olduğunu anladım

Anladım bilemiyorum o zaman. Kakasını yapıp yapmamasıyla alakalı olabilir mi kaka yapınca yumuşuyodur belki

brokingbad

olabilirr o da bilemiyorum sizin kedinizin karın sertliği nasıl genel olarka yumuşak mi

MERQ

"Probiyotik kullaniyoruz." Cevap, sorunun içinde. Geçmiş olsun.

buse_

Özelden size yazdım görmediniz galiba :)

brokingbad

gördüm gördüm sağolun

brokingbad

gördüm gördüm sağolun

dezgicavus

Probiyotiğe rağmen varsa sorun mama kaynaklı olabilir. Tabi probiyotik kediler için olanlardansa, kefir vs ise pek etkili olmaz benim kedimde ton balıklı hills yaptı aynısını, bırakınca düzeldi.

brokingbad

mamasında değil sorun cünkü sindirm sistemi destekli şuan. mama yeme şeklinde sorun var aşırı hızlı yiyo malesef. Ama sertlikle bu alakalı mı yemek yedikten sonra mi sert oluhor acaba hep öyle değil cünkü

liawooz

Hızlı yemekde gaz yapar

brokingbad

yok özel probiyotik veterinerimiz verdi tozz