Kedimin Kakası Çok Kokuyor?

Merloli

Merhabalar benim kedim sekiz aylık iki aylıkken sahiplenmiştim o zamandan beri kakası çok kötü kokuyor, tuvaletini yaptığı zaman odada duramıyoruz hemen temizlemem gerekiyor. Mama dışında ev yemeği vermiyorum, kum olarak proline kullanıyorum bu arada. merak ediyorum bu şekilde kakasının çok kokması normal mi acaba? Tuvalet bu sonuçta tabi kokar ama :) gerçekten çok kötü kokuyor bir şekilde önüne geçilebilir mi? cevaplarınız için teşekkürler

8 CEVAP

Salihaylmz

Kuru mamadan kaynaklanıyor olabilir (bir arkadaşımın başına gelmişti mamayı değiştirdi)
Az su içmesinden kaynaklanıyor olabilir
Kakasinin üstünü düzgün kapatmıyor olabilir veya kumunuz iyi koku tutmuyor olabilir (benim başıma gelmişti kötü kumlar malesef ki böyle)
Ben sadece aklima gelen olasılıkları saydım başka şeyler de olabilir :)

Feyzaaa555

Mamadan kaynaklanıyor olabilir gecen ay bizde mama mızı değiştirdik kakası okadar kötü koktuki ilk defa böyle koktuğunu gördüm eski mamaya tekrar döndük

tyguler

Parazitsel sorunlarda kokuyormuş. Bir veteriner kontrolü yaptırın bence. Herhangi bir hastalık da olabilir.

Mama kedinize yaramıyor olabilir, kedinizin mamasını değiştirin bir süre, belki mamadandır.

Hilalkrsu

2 veya 3 ayda bir yaptırabilirsiniz iç dış parazitini

simbakedi

parazit asilari icin normalde 2-3 ayda bir cagiriyorlar. kotu kokmasi mamadan olabilir ya da kedinizin kumu cok doluyorsa kakasini gomecek yer bulamiyordur. kaka ystte kalinca da cok kokar.

tyguler

Biz 2 ayda 1 yaptırıyoruz aşının markasına göre 3 ayda 1 yapılanlar da var

Merloli

felicia kullanıyorum mama olarak ama değiştirmeli miyim acaba?

Merloli

ilk aldığımızda zaten iç dış paraziti çoktu bir ay kadar ilaç kullandık anca geçti. yine iki ayda bir götürüyorum parazit aşıları için ama karnında falan şişlik yok artık(ilk zamanlarda öyleydi). birde bu parazit aşılarını kaç ayda bir yaptırmak gerekiyor acaba?