Kedimde Sinek Isırığı Sonrası Ateş Belirtisi Ve Çenede Siyah Nokta

artugkar

Merhaba, iki gün önce kedimin kulağında kırmızı bir nokta ve morarma farkettim.(bu akşam baktığımda kırmızı nokta tamamen geçmişti, morarmada azalmıştı) bir iki saat öncesinde yoktu bende sinek ısırmış olabilir diye düşündüm. Zeytin yağının deri onarımına iyi geldiğini duyarak pamukla sürdüm. Dün ve bugün kulakları kırmızı ve normal haline göre çok sıcak, burnunun ucu da nemli değil. Sinek ısırığı olarak tahmin ettiğim şeyin ne gibi bir etkisiyle karşı karşıyayız bilmiyorum ve endişeleniyorum. Ayrıca havaların ısınmasından dolayı olacaktır ki yemek yemesi azaldı, çok halsiz sürekli uyukluyor. Birde yine iki üç gün önce fark ettiğim, çenesinin altında deriye gömülü bir şekilde duran siyah küçük bir nokta var. elimle dokunduğumda hafif sert olduğunu fark ediyorum. Bu tarz bir durumla karşılaşan oldu mu? Veterinere gitmemiz gerekir mi?

10 CEVAP

ursaminor

Sinek ısırığı olduğuna emin misiniz? Bazen pire ısırıklarından da çeşitli hastalıklar ve iç parazit oluşabiliyor.
Siyah nokta konusunu ilk defa duyuyorum ancak...

yasement

Cenedeki siyah noktayi sulandirilmis elma sirkesi ile siliyorlar genelde. Sicaktan cogu kedide gorulen bi durum uykudan ogle yemegini kaciriyor bizimki de cok uykucu oldu :)

artugkar

Bizimki gunde bir ogun yemek yer hale geldi. Onda da cok az yiyor. Elma sirkesini deneyecegim, sağolun :)

artugkar

Dis parazit asisini yaptirali bir ay bile olmadi daha. Boyle bi durumda yine pire isirmis olabilir mi ki

yasement

Yemezse halsiz duser ama veterinerle gorusun isterseniz

artugkar

Her yaz genelde ayni sorunla karsilasiyoruz. Cok az yemek yiyor ve zayifliyor. Sonrasinda vucut direnci dustugu icin derisinde pul gibi siyah noktalar olup bolge bolge tuy dokulmeleri yasiyoruz. Suanki cikan siyah nokta digerlerinden farkli tabi. Mamasini benim elimden yediginde az da olsa yiyor, ama mama kabindan iyice uzaklasti.

azrareyyan

ursaminor kenede olabilir iç dış parazit olabir

azrareyyan

artugarcım kediniz dışarıda gezdiyse pisi pisi otu olabilir evdeki halıları süpürün batmış olan sert maddeyi nazikçe petinizin acı çekebileceğini unutmadan cımbızla yavaşça[cımbızla] çekin uzun tüylü ise tüylerini kesin [veteriner kesmesi gerekli] araştırma yapın

azrareyyan

kediniz aşıları olan olmayan bir kedi ile kavga ettimi

artugkar

Evden cikmiyor. Herhangi bir kediyle de temasi olmadi simdiye kadar