Çok Acil 1-2 Günlük Kedilet

sldldnx

Merhaba dün bahçemizde maximum 1 - 2 günlük 3 tane yavru kedi buldum çalıların ve otların arasında.Sonra anneleri geldi yaladı emzirdi ama bahçede dışardalardı.Anneleri giderse üşümezler mi? Kutu koyup içine bez serdikten sonra yavruları oraya alsam ve koysam daha mı iyi olur?kutuyu dik mi koymalıyım yan mı?

10 CEVAP

gulsundusmez

Merhaba kutuyu yandan anne girecek kadar pencere açın. Sıcak yerde olması kapalı korunaklı olması iyi ama anne taşır mı bilinmez bir deneyin içinede kullanmadığınız kazak battaniye serin.Kutunun hemen dışına su koyun mama koyun ama anne yiyecek kadar başka kediler mama kokusuna gelip yavruları rahatsız etmesin mümkünse bitirene kadar başında bekleyin.

mihriii

kutu koyun bence altına da yumuşak bi şey serersiniz ama yavruları eldivenle koyun kutunun içerisine mutlaka bazen bizim kokumuzu aldıklarında anneleri terkedebiliyormuş

sldldnx

Gelip emzir n kedinin ilk doğumu.Zaten karnı çok şişmedi az yavru olduğu için ama bu bebejleri kutuya koyayım mı ne olursunuz fikir verin bana

sldldnx

Yardım edecek yok mu lütfen

sldldnx

İlk doğumu olduğu için nereye taşımalı napmalı bilmiyor.Kutuya bez serdim yan koydum annenin gireceği yer var.Yavruları ben oraya koysam eldivenle daha mı iyi olur peki?Mamasını yerken bekliyorum yanında.Suda koyucam bugün

sldldnx

Çok teşekürler kutu koyup bezi serdikten sonra yavruları eldivenle koyarım Mayıs'a kurunun yamıma koyarım anne yavruları bulur o zaman.İstemezse başka yere taşır diye düşünüyorum.Herkese teşekkürler

gulsundusmez

eldivene gerek yok anne sağlıksız yavruyu terk eder veya orda güvende hissetmezse taşır insan kokusu aldı diye bir durum yok.Siz kutuya koyun ve bir daha sevmek vs sakın ellemeyin.

sldldnx

Sevmem için mecbur büyümelerini bekleyeceğim.5 haftalıktan sonra ek gıdaya geçiliyormuş.anneye şuan bonacibo lamb&rice kedi mamasını veriyorum.yavrular büyüdüğünde bonacibo fiyatında hangi mamayı önerirsiniz.reflex MyStic vs nasıldır acaba

sldldnx

Merhaba tekrardan bir sorum var.Anne ve yavruları güneş altında sıcak yerdeler uyuyorlar şuan acaba yinede köşede kutuya mı koyayım.Yoksa altlarına yumuşak bez sersem yeter mi.çalıların arası böyle yuva gibi olmuş kıyamadım şimdi :/

Elfknk

Anne kedi zaten yaptığınız korunaklı yere mutlaka taşıyacaktır.Anne kediler insanlardan rahatsız olurlar ve gözetiminde çok olmak istemezler.O yüzden siz uzaktan takipte kalırsanız sağlıklı olabilir.