Su İçmeme

burtex

ARkadaşlar Son bi kaç aydır kedimde şöyle bişey başladı mama kabından su içmiyor ordaki suyu deviriyo ben de evde yokken ev sıcak olduğu çok halsiz görüyorum onu ne zaman lavaboda ellerimi yıkayacak olsam avcumdan su içiyo onun dışında neredeyse hiç su içmiyo ve sağlığı kötü ekleyeceğini düşünmeye başladım bu huyunu nasıl kıracam ve neden içmiyor her sabah evden çıkarken koyuyorum akşama kadar ya dökülüyo yada hiç azalmıyo akıl verin ne yapmalıyım

5 CEVAP

pongul

kedi için su şelalesi kullanabilirsiniz, bazı kedilerin daha çok ilgisini çekiyor ve suyu daha taze tutuyor.

yasement

Yas mama ile besleniyorsa gerek yok icmesine su ihtiyacini karsiliyor. Kuru mama ile besleniyor ise su selalesi denenebilir bence de. Ilik tavuk suyu et suyu da seviyosa verebilirsiniz.

ursaminor

Bazı kediler akan sudan içmeyi seviyorlar. Bizim kızımız da sabahları musluğun başında bekliyor biri gelip açsın diye. Suyu kabında 1-2 saatten fazla kaldığında kabından içmiyor. Taze su koyulduğunda hemen içiyor. Plastik bir şeyin içinden asla su içmiyor. Seramik olacak ona.
Özellikle sabahları susuz kalmaması için su içmek istediğinde açın musluğu :)
Biz bile hasretiz akan sudan içmeye yahu. Kızıma özenmiyor değilim :D

Zeynooo

Suyu hafif soğuk koyabilirsin belki yerini begenmiyurdur . Şu kabini içine yemek kaşığı daldır geri yemek kabına suyu dok .bu şekild e dikkatini çekmiş olursun içebilir. Elini yıkarken içmesi de akan su istiyor olabilir

Benim1kedimvar

Benim kedim de bir ara hiç su içmiyor du ben de birkaç şey yaparak su içmesini sağlamaya çalıştım ilk önce vücudundaki su ihtiyacını karşılaması için yaş mama vermeye başladım Tabii ki her zaman değil Arada bir yaş mamanın içine su karıştırmaya başladım suyun miktarını gittikçe arttırdım sonrasında ağzına şırıngayla su vermeye başladım su kabını değiştirdim sonrasında hala su kabından içmiyordu bu sefer su kabının yerini değiştirdim ağzına şırınga ile vermeye devam ettim suyunu daha sık değiştirmeye başladım ve böylece artık su içer oldu ve Özellikle geceleri sadece bir yere değil birkaç yere su kabı bırakmaya başladım Sonrasında da su içmeye iyice alıştı zaten

Bu arada hangi mamayı kullanıyorsun