Yavru Kedim Kuru Mama Yemiyor

Febrars

Arkadaşlar dumanı yeni sahiplendim geldiğinde evde hiçbir şey yoktu bende kuzu eti verdim pişirilmiş, şimdi kuru mama yaş mama vs aldım her şeyi ama kuru mama yemiyor yaş mamasını yiyor sadece ne yapabilirim 🧐

3 CEVAP

yagmuryldrm

Kaç haftalık ya da aylık acaba? yavru kediler için olan kuru mamayı zamanla yemeye başlar. Bilmediği bir ortama getirildiği için düzenli yemeyebilir. Sabırlı olmanız gerekiyor.

gizemdr

ben de yeni sahiplendim ve başta bu sorunu yaşıyorduk. karıştırıp verince sadece yaşları seçiyordu.
kuru mamayı biraz ezip yaş mamayı da minicik minicik yaparak karıştırmaya başladım. içine çok az su da koyunca kurular da yumuşak olduğu için ayıramıyordu ve hepsini yiyordu. yavaş yavaş içine koyduğum yaş mamayı azaltarak sadece kuruya geçtim.

Febrars

@gizemdr çok teşekkür ederim bende bu yöntemi deneyeceğim 😊