Küçük Irk Köpek İle Orta Irk Köpek Çiftleşebilir Mi?

Cotontzu_Siri

4-7 kilo arası dişi bir köpek ile 8-14 kilo arası erkek bir köpek çiftleşebilir mi? Bir zararı var mıdır?

3 CEVAP

ursaminor

Ben daha önce çevirdiğim belgesellerde crossbreed olayı gerçekleştirileceği zaman hep dişinin daha büyük ırkta olması gerektiği konusunda bir uyarı hatırlıyorum. Orta-Küçük ise dişi orta olmalı; Orta-Büyük ise dişi büyük olmalı. Doğum sırasında zor oluyormuş, bu nedenle böyle tercih edilmeliymiş şeklinde bir bilgi kalmış aklımda. Aslında bakıldığında mantıklı.

dollfacepersian

Ben zararı olabileceğini okumuştum. Ayrıntılı olarak bilmiyorum maalesef. Acaba Siri için mi soruyorsunuz?

PERIveLIDYA

Çiftleşenler var böyle ama zararlı mıdır bilemiyorum :/