Kedi Mi Kısırlaştıracağım Ama Alttan Açan Var Bir De Yandan Açan Var

selinkog

Kedim için 2 tane veteriner hekimle görüştüm bir tanesi karından açıp kısırlaştırdığını bir tanesi tam kenardan açtığını söyledi. Hangisi daha sağlıklıdır bilen var mı ?

7 CEVAP

sultansbutler

farketmiyor veterinerin becerisine bağlı. arkadaşımın kedisi alttan oldu bir sorun çıkmadı. hangi veteriner daha iyi geliyorsa size ona gidin.

AdaCoco

Benim kedim karından oldu sıkıntı olmadı. Sokaktaki kedilerimin çoğu yandan oldu onda da sıkıntı olmadı. Biraz kediye biraz da size bağlı. Çok fark etmez diye düşünüyorum.

Ekindegss

Kenardan olan daha sağlıklı burada biri karından açılanlarda dikişleri patlıyor kedilerin demişti.

Lakis

Yandan daha iyi ama dikiş patlama mevzusu karından olana özgü değil kediye ve size bağlı

merhaba, nereden operasyon yapılacağı hastanın durumuna ve hekim tercihine kalmış bir durumdur. Asıl sorulması gereken soru kedim anestezi için uygun mu operasyon öncesi tahlillerin ne kadar önemli olduğudur. Geçmiş olsun şimdiden :)

adorablecats

Merhaba. Bir çok sokak kedisini kısırlaştırdım. Bazıları karnından bazılarını ise yan taraftan yaptılar. Bu tamamen veteriner hekimin tercihine kalmış. Fakat benim tercihim alttan olması yönündedir. Yandan olduğu zaman tüyleri kestikleri için tüyler büyüyene kadar çok tuhaf görünüyor.

selinkog

Cevaplar için çok teşekkür ederim. Kedim için güvenilir bir veteriner hekim buldum. Alttan açtı bir sorun olmadı :)