Kedim Sık Sık Sırtını Hareket Ettiriyor

merhabalar. durumu nasil aktaracağım bilmiyorum fakat kızım sırtını sürekli kasıyor. kasılma doğru bi ifade oldu mu emin değilim, sırtını ileri geri hareket ettiriyor, öğürme hareketine benziyor biraz ama öğürmediğine eminim. nette araştırdım fakat hiçbi şey bulamadım aynı davranışı sokak kedilerinde de gözlemliyorum. bunun sebebi nedir? sizin kedileriniz de yapıyor mu aynısını?
kedim 6 aylık kısır bir dişi. bu hareketi kısırlaştıktan hemen sonra yapmaya başladı. teşekkürler

6 CEVAP

diablerose

bnmki vucudundan bagımsiz sirt derisini ileri geri yapior. ben bunu 'cek o elini sirtimdan' diye anliorum.

evet yazmak istedigim buydu derisini hareket ettiriyor benimki de. ama neden yani bazen beni gormedigi anlarda bile yapiyor. bu kediler ne yapmak nereye varmak istemektedirler?

merhaba .öncelikle geçmiş olsun. Kedilerde genelde kusma refleksi olduğunda bu durum gerçekleşir. Tüy yumaklarını atmak için bunu yapar. Lakin yine muayene edilmesinde fayda vardır. Ama öncelikle malt kullanılması veya malt kullanıyorsanız miktarın arttırılması ya malt değiştirmenizi öneririm.Geçmiş olsun

tyguler

Evet geçen gün bende böyle bir soru açmıştım hani atlarda falan sinek gelince derilerini kasıp gevşetirler ya onun gibi yapıyor yazmıştım normal dendi

mihriii

benimkinde küçükkeb çok oluyordu dediğiniz şey artık geçti bilmiyorum normal heralde

caglaauzun

benim kedimde de küçükken dediğiniz gibi sırtında seğirme tarzı bi hareket oluyordu. özellikle oyun oynarken vb olduğunu gözlemlemiştim ve artık olmuyor.