Sık Sık Anestezi Verilmesi Zararlı Mı

Ayben02

Kedim kan alınacağı zaman asla durmuyor bu yüzden anestezi veriliyor hatta anestezili bile izin vermiyor bayağı hareket ediyor o yüzden iyice uyumasını bekliyorlar bundan sonra da 3 ayda bir kan tahlili yapılacak her seferinde anestezi alması ne gibi bir sorun yaratır acaba

6 CEVAP

simbakedi

fazlası zarardır her seyin ama belki kediniz bir süre sonra alısır. baska bir veterinere götürme sansınız var mı belki onlar kedinizi zaptedebilir. ben olsam baska veteriner arardım daha saglam tutabilecek

Ayben02

Nitelikli iki veteriner var burda ikisi de anestezi veriyor

Bcanaydn

Sizin kediniz nasıl bilmem ama bizimkini 5 6 kişi zor tutuyor, şaka gibi çok güçlü ve bir şekil kurtulup atıyor herkesi üstünden. 1 yıl önce falan kan alıncağı zaman durmadı yine anestezi verildi, o zaman anlamadım bir seferlik dedim ki öncesinde kısırlaştırmada verildi sadece. Uzatmandan şimdilerde akciğer hastalığı var belli dönemlerde operasyon geçiriyor. Toplam 8 kere narkoz aldı. İlerledikçe o kadar geç uyanıyor o kadar kötü oluyor ki nefesini tutuyor ve zorlanıyor. Tavsiyem ilerisini bilmediğimiz için kan almada veya traş olurken (sözüm size değil örnek niteliğinde) narkoz sakinleştiriciye izin vermeyin gerekirse zorlasın tutsunlar ki kedi ne kadar çok kişi görürse o kadar çok hırçınlaşıyor. Ben bunları yaşadım ki yaşamaya da devam ediyorum

Cook

Her anestezi hayvanın ömrünü kısaltır demişti veterinerimiz.Ne kadar zorlanırsalar zorlansınlar kan almak için anestezi vermek çok gereksiz.Benim oğlumu da kan alınırken 4 kişi tutuyorlar ki 5 tüp kan alındığı bile oldu ve aşırı hırçın,güçlü bir hayvan.Şimdiye kadar hiç vermediler anestezi.Bir kişi kolluklarla ön patileri,iki kişi arka patileri tutarsa diğeri de kan alabilir.

Ayben02

Zaten bağışıklığı çabuk düşen bi kedi sürekli anestezi alırsa bir şey olur diye korkuyorum. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim bı dahakine söylerim tutarız

miupiu

anestezi ile uyuyup uyanamayan kedileri olan insanların yorumlarına çok kez denk geldim