Önerebileceğiniz Kedi Kumu Var Mı?

hmyrylmz

Kedi kumu Önerir Misiniz

12 CEVAP

ygzkptn

ben sanicat active sabun kokulu aldım akrabamın tavsiyesine üzerine ve çok iyi

ursaminor

Silica kediler (ve insanlar) için zararlıdır yalnız. Üstelik yavru kedilerde patilerin kesilmesine de neden oluyorlar.
Dahası hammaddesi silika jel. Yani böyle ayakkabı filan aldığınızda içinden çıkan küçük paketler olur ya. Yemeyin zehirlidir uyarısı olur üzerinde. Hah işte onlar silikadır. Bu silika nem emici özelliğe sahip olduğundan kullanılır. Ancak kanserojendir.
Ben yapmış olduğum araştırmalardan bunları biliyorum. Yalnızca 1 kere kullandım bu silika kumdan ve bir daha bizim evden içeri giremez. Sevdiklerimi de uyarırım bu konuda.
Buyrun size kanserojen olduğu konusunda kaynak da sunayım:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21923565

Evet daha temiz gibi görülebilir. Ama kesinlikle buna değmez...

LindaKibrit

Alice kartopu ince taneli kedi kumu. Tuvaletini yapınca direk topaklaşıyor

sezind

********* bentonit kalın taneli kum.. Gayet iyi topaklanıyor ve fiyatı en uygun kum diye düşünüyorum.

yasement

Recoll diye bi kum var 10 litresi 13 lira. Denedik hic fena degildi. Puffy diye bi kumdan cok memnun kalmistik onun disinda. Su an proline kullaniyoruz memnunuz.

Sanicat active marsilya sabun kokulu kum der susarım. Yalnız kalın taneli yazanı değil de diğerini alıyorum

nyancat

Quik kullandım berbat çıktı 1 haftada koku yaptı ki sık sık temizlememe rağmen sanicatten memnun kaldım kokusu güzel ama topaklanma konusunda sıkıntı yaşadım pisi pisi diye bir kum aldım topaklanması daha iyi gibi ancak çok fena tozutuyor muhtemelen tekrardan sanicat active alacağım topakların dağılması dışında mükemmel

HAY_DOST

Silica almayın da
Ever clean kullanıyorum ve memnunum

tika_waylan

İnceyle kalini karistiriyorum cok memnunum. İnce daha iyi topaklanma yapiyor kalin patiye yapisip evi kumsala cevirmiyor.
Marka olarak su an Quik kullaniyorum memnunum. Once ince taneli Quik'i dokup uzerine bolca kalini dokuyorum her gun cis topaklwrini aliyorum uzerine kalindan ekliyorum kaka yapinca aninda aliyorum kum sorunumu bu sekilde hallettim.
Van Cat inceyle kalini da karistirmistim fena olmari sadece biraz fazla kokuluydu benim oglani rahatsiz etti.
Tek basina Pisi Pisi kalin iyi topaklanmadi tek basina pisi pisi ince etrafa yayildi ikisini karistirinca daha iyi oldu.
Bir de denemeden olmaz denemek lazim siz deneyin ama ince ve kalin karistirarak deneyin farki goreceksiniz

Reyyanhan

Sanicat active. Marsilya sabunlu fiyatı çok uygun su aralar. Gram koku Yok

Queeninannesi

Bentonit ince taneli

Zeynooo

Ben ince ile kalın silica karistiyurorum ama atık ince kullanmiycam çok ince old icin kedim gözüne giriyr . Komu ve hijyen icin silica kullanılabilir. Ilk başta eski kumu ile karıştırıp alıştırabilirsiniz