Kedi İçin İç Ve Dış Parazit

Puffy2021

Kediler için iç ve dış parazit uygulamalarını illaki veterinerde mi yaptırmalıyız yoksa evde ikisinide yapan varmı kolit diye bir şurup duydum. İyi midir sizce veterinere sorucam ama önden bir bilgim olsun.

6 CEVAP

Puffy2021

Teşekkür ederim :))

Beyzaduman

Evet, evde kendimiz de rahatlıkla yapabiliriz. İç dış parazit damlaları oluyor, iç parazit hapları oluyor veya iç parazit şurupları oluyor. Veterineriniz sizi yönlendirecektir.

Puffy2021

@beyzaduman peki siz neler kullanıyorsunuz?

Beyzaduman

Ben öncesinde iç paraziti hap şeklinde, dış paraziti damla şeklinde uyguluyordum. Geçen hekimim broadline iç dış parazit damlası verdi. Bütün parazitleri döküyor bu damla. Kedim de zaten parazit yok ama düzenli olarak yaptırıyorum.

Puffy2021

Verdikleri damla iç ve dış içinde etkili mi yani? Kendiniz evde yapıyorsunuz dimi kaç ay da bir

Beyzaduman

Evet damla hem iç hem dış parazit bir arada. Bir kerede ikisini de yapmış oluyorsunuz. 3 ayda 1 yaptırıyorum. Yazın bazen sıklık değişiyor ama. Veterinerimizin yönlendirmesine bağlı tamamen.