Yumuşak Dışkı

Maumau

Bazen kedim yumuşak dışkı yapıyor. Sulu ve ishal değil. Şekilli ve yumuşak gibi. Bu neden olur? Yoğurt yemişti iki gün üst üste belki ondandır diyorum ama bu neden olur? Tehlikeli mi?

7 CEVAP

Elliiiis

Yaş mama yemesinden sonra benim kedim yumuşak dışkı yapar. İnsanlar gibi düşünün yediğimiz yiyeceklere göre şekilleniyor onlarında öyle. Bir ihtimal de parazit olması ihtimali ama sanmam

Yediği şeye göre değişiyor. Kronikleşmemişse çok dert etmeyin olur öyle arada.

Beyzaduman

Yumuşak gıdalar tüketmek dışkıyı yumuşatır.
Fazla malt miktarı, yoğurt, yaş mama gibi ürünler dışkıyı yumuşatır. Zaten arada yumuşak dışkı yapmak normal, beslenmeye bağlı. İçiniz rahat etmezse tavuk göğsü haşlayıp verebilirsiniz.

Maumau

Ya onu ben de düşündüm ama parazit aşısını olalı da 10 gün oldu. Geçenlerde biraz mukusluydu vet gördü bazen olabileceğini söyledi tekrarlarsa bakalım dedi sonra normal yaptı :) ama parazit olsa su gibi yapmasını beklerdim

Maumau

Kronikleşirse bu neyden olur? Kedim urinar mama kullanıyor. Cıvık da değil şekilli dışkı

Maumau

Upp

Maumau

Kolit hastalığı varmış ondan değildir dimi? Yani o hastalık cıkıyo googlea yazınca