7 Kere Kustu Ve Devamı Gelecek Diye Korkuyorum

Merkan

Merhaba. Kedim bugün akşamdan beri aralıklı olarak 7 kere kustu. İlk kusması mamaydı sonra safra kusmaya başladı derken yerini pembe kusmaya sonrada beyaz köpük şeklinde kusmaya çevirdi. Ve su içtikten sonra bile kusmaya çalışıyor.. veterinerimiz uyanıkmış yarın öğlene kadar gözlemle sonra mutlaka beni ara birkaç soru sormam gerekiyor önce dedi ve geriliyorum . Şimdi su içmeye kalktı mesela Onu da kusacak diye korkuyorum daha birşey belli değil diye.. bu durumu yaşayıp önemli bir hastalık yaşayıp atlatmış arkadaşlar var mı?? İnternetten araştırınca içim kararıyor resmen . İlk kusmalarını çekmeyi unuttum panikten son 3 kusmayı çekebildim ekledim fotoğraflara

15 CEVAP

dezgicavus

Üşütmediyse, boş kusmalar genelde parazit kaynaklı diye biliyorum. Bu ay bizde de oldu bu kadar ard arda değil ama gün aşırı boş kusma, parazit aşısı öncesi ve sonrası da devam etti. Sonra 4 doz hap kullandık, yarın son dozu vericem hiç kusmadı hap sonrası ve enjeksiyon a göre daha çok parazit döktü.

siriniko29

Yabancı cisim yutmuş olabilir. Eğer iştahsızlık, halsizlik ve devam eden kusma görürseniz en kısa zamanda veterinere gidin. Biz görmeden minik parçaları ya da yere düşen bir ipi yiyebiliyorlar. Genellikle de yabancı cisim yutmasında yeme içme sonrası kusma görülüyor

simbakedi

arkadasimin kopegi de boyle kusuyordu en son anlamislar ki yabanci bir sey yutmus. belki sizinki de oyledir

Merkan

Veterinere götürdüm çünkü kusma sayısı 11 oldu videolarıda gösterdim yabancı cisim yutmamış yutsa şimdiye kadar mutlaka çıkarırdı dedi . Muhtemelen stres kaynaklı bir durum birde gaz var bağırsaklarında dedi. Büyük tuvaletine de Günde bir kere çıkıyor dışı sert içi yumuşak oluyor . Mide koruyucu iğneyle kusma önleyici iğne yaptı .. saat 3 e kadar gözlemle 1 den fazla kusması olursa tekrar aynı iğnelerden yapalım dedi. Antibiyotik tedavisinden önce bunu yapalım dedi . Bekliyorum şimdi 3 e kadar inşallah geçer

simbakedi

cok gecmis olsun umarim basit bir seydir hemen gecer gider

topat

Merhaba, bizim de kedimiz bugün sabahtan beri 5 defa kustu aynı dediğiniz gibi önce mama sonra köpük şeklinde. Parazitini yaptıralı 3 ay olmuştu hekimimiz yüksek ihtimal parazit kaynaklı dedi parazit ve kusma önleyici yaptı 2 gün takip edeceğiz. Sizin kediniz düzeldi mi nedenini öğrendiniz mi?

veterinere götürene kadar mama vermeyin, biraz su verin

topat

Çok teşekkürler. Kedim 8 aylık malta daha başlamamıştım arkadaşım sayesinde akşam malt verdim gecesi iyiydi mamasını da eski iştahıyla olmasa da yemeye başladı hareketlendi de sayılır ama daha kakasını yapamadı yaptıktan sonra tam anlamıyla belli olur herhalde. Size de çok geçmiş olsunn eve de geçmişsiniz psikolojik olarak da rahatlamıştır hızlıca eski haline döner inşallah

Merkan

Amin inşallah stres olduysa yapamamış olabilir bizimki de tedaviye başladıktan sonra iki gün kaka yapmamıştı yani stres kaynaklı olabilir . Bir an önce yaparda sizde rahatlarsınız inşallah bir an önce🙏

topat

Gündüz değil ama ertesi gün sabaha karşı yaptı. Çok şükür eski haline döndü de rahatladık, teşekkürler

Merkan

Kusmalarında hiç tüy yoktu . 2 3 güne bir malt macunda veriyorum.. akşama kadarda gayet iyiydi oyun bile oynadık bir anda oldu.. deterjanları neredeyse hayatımdan çıkardım yerleri sirkeli su ve Arap sabunu ile siliyorum artık nasıl neden oluyor anlamıyorum

Merkan

İç paraziti bende hap olarak kullanıyorum 2 hafta önce aldı hapı . Ama su içtikten sonra direk boş kusuyor . Yani midesine birşey girdiği anda . İlk mama kusması olarak başladı sonra mama yemedi Mamasını çok çok az koydum da yüzüne bakmıyor .. üşütme belirtileri olarak öksürük hapşırma veya burun akıntısı oluyor sanırım o belirtilerde yok ateşi de yok .. ya akşama kadar hiçbir şeyi yoktu bir anda başladı biraz tek kaldı bana tepki olarak yaptı diye düşünürken devam edince korktum

Merkan

İnşallah.. iğnelerden sonra iki kere daha kustu şimdiden iyi olur umarım teşekkürler 🙏🙏

Merkan

Viral enfeksiyonu teşhisi kondu maalesef bir haftadır klinikte tedavi görüyorduk. Çok şükür düzeliyor bugün evde tedaviye başladık bir haftada evde devam edeceğiz viyo besin takviyesi, antibiyotik ve probiyotiklerle ara ara kusması oluyor ishali de tam düzelemedi ama çok daha şyi şuan.. siz hekiminize göre devam edip gözlemleyin söylediği gibi de olabilir .. çünkü 1 gecede bizde aynı zamanda ardarda kötü bir şekilde kanlı ishalde baş göstermişti ve birden halsizlik gözlerini açamama gibi durumlar oldu sadece kusmak için uyanıyordu . İnşallah çabucak iyileşir ve parazit kaynaklıdır çok geçmiş olsun 🙏

Merkan

Benim sorum geçen haftaydı da arkadaş şimdi yorum yapmış yoksa geçen hafta perşembe günü tedavilere başlamıştık