Kedimin Tüyleri Biraz Garip

Mervulk

Kedimin tüyleri çok garip yanı yumuşak değil bir nevi araba fırçaları olur ya öyle bu nasıl geçer ya da neden olur ve birde çok tüy döküyor şu dönemlerde neden acaba

11 CEVAP

Elliiiis

Rc kitten’a verdiğiniz paraya yazık.... ilk başta ben de bilinçsiz bir şekilde almıştım ama sonra öğrendikten sonra aslaa dedim. Kedimin tüyleri yumuş yumuş ve bebek gibi kokar. Haftada 3-4 yaş mama veririm, ya evde ciğer yürek haşlarım blend eder veririm ya da hazır alırım. Kuru maması ise sanabelle ve aşırı memnunuz. Baharın ilk geldiği zamanda mevsimsel tüy dökümi vardı ama şimdi pamuk gibi ne tüy dökümü ne bir koku. Resmen bebek bebek. Mama değiştirin ve düzenli, sağlıklı besleyin. Tıpkı insanlar gibi. Beslenmeye göre değişiyor her şey.

Elliiiis

Sanabelle veya brit care öneririm fiyatıda zaten rc gibi ya da biraz daha düşük. Bakabilirsiniz hatta netten. Denemek için numune alabilirsiniz vs.

simbakedi

kisir mama onerim yok ama yas mama olarak gimcatin kitten yas mamasini almanizi oneririm. t r e n d y o l da 4lusu 20-25 tl arasi gidip geliyor. bana da burda soylediler o yas mamalar iyi degil diye. hem gimcat daha uyguna geliyor hem de daha saglikli. mamaniz bitmryr yakin baska bir mama alip kademeli sekilde gecmeyi deneyin bence. onun disinda kedinizi her gun tarayin bence faydasi dokunacaktir. ve her zaman mi boyleydi yoksa yeni mi oldu acaba stresten oluyor mu kedilerde boyle kisirlastirilmis ya bir de. birkac cozum yolu deneyip olmazsa veterinere sormanizda fayda var hastalik belirtisi de olabilir. sadece mamayla ilgili de olabilir

Elliiiis

E hanımefendi sizde tersten sevmeyiverin ki bence tüy tersine kimi seversen sev aynı şekilde olur.......

Beyzaduman

Hangi mamayı kullanıyorsunuz? Dengeli beslenen bir kedinin tüyleri pamuk gibi olur ve tüy dökümü yok denecek kadar azdır.

Mervulk

Royal canin kitten kullanıyorum kedimi kısırlaştırdım ama kilo alması için hala devam ediyoruz bi 3 hafta sonra kısır mamaya geçeceğim ama asla yemiyor ;/ yaş mama olarakta proplan, gourmet kullanıyorum arada bir felicia

Mervulk

Değiştirmek istiyorım ama fazla bütçemiz olmadığı için sürekli değiştiremiyorum cünkü yemiyor bazılarını ;/

Mervulk

Veteriner hekimimize sorduğumda bu cins kedilerin (british shorthair) tüyleri böyle olur normal dedi scotish fold un daha yumuşakmış mesela ama yaz geldiğinde tüylerini kestirmeyi düşünüyoruz umarım bir faydası olur

Mervulk

Numune gönderen mama markaları nelerdir acaba internette bu bilgiye ulaşamadım da

Mervulk

Aslında normal severken tüyleri kaygan yumuşak ama ters tarafa sevince tüyleri kalkıyor öyle kalıyor düzeltmeyince inmiyor

Mervulk

Ama yazdığım gibi değil neyse çok teşekkürler size mamamızı değiştirme vakti gelmiş artık 😊😊😊