Kedimin Sürekli Isırması

Hilalkrsu

Yavru kedim sürekli beni ısırıyor özellikle el kol ve ayaklara canımı acıttığı zaman hayır diyorum fakat çok bir etkisini görmedim ileride bu davranışını sonlandırır mı?

1 CEVAP

Kediniz iki aylıktı galiba. Engellerseniz ancak bu yaşta engellersiniz. Durdurdunuz, durdurdunuz yoksa davranış haline gelir. Oynarken ısırıyorsa hemen durdurun oyunu. Kanepedeyseniz hemen sessizce kalkıp başka bir yere oturun ve bir süre ilgilenmeyin mesela. Odadan çıkın, gelip sırnaşır oynamaya çalışır muhtemelen yüz vermeyin. Elinizi sizin bir parçanız değil de farklı bir oyuncak olarak görmesi muhtemel, elinizle oynatmayın mümkün mertebe. Elinizi ısırıyorsa hemen çekmeyin, daha çok ısırır ve zevk alır. Dayanmaya çalışacaksınız artık o sıkılıp bırakana kadar. Benimki direkt bacaklarıma yapışıyor sizinki en azından küçük:( Bağırma, itme gibi sert tepkiler sadece kedinizi korkutur. "Hayır" komutu sadece köpeklerde işe yarıyor maalesef:(