Dişi Kedi Kızgınlık Belirtileri

syuhel

Dişi kedi kızgınlık belirtileri nelerdir?

9 CEVAP

pisicikimm

En belirgini uluma şeklinde veya huysuzca miyavlamalarıdır. Daha sonra kendilerini yerlere atarlar,yuvarlanırlar,
halıya/mobilyalara/evdeki kişilere sürtünürler. Daha fazla sevgi isterler genelde bu yüzden de normalde kucağınızda durmayan bir kedi kızgınlıktayken sakince durabilir. Benim kedimde gözlemlediklerim bunlar.

Sznyll

Geceleri deli gibi miyavlarlar. Durduk yere poposunu yukarı kaldırıp sallarlar. Yerde yuvarlanırlar göbeğini açarlar. Gelip size sürtünürler. Kızgınlık döneminde daha sakin olurlar size sırnaşırlar.

Hilalllllll

Sizden daha fazla şevkat ilgi ister popusunu havaya kaldırır ve miyavlar bu süreçte kedinşzle daha fazla vakit geçirebilirisniz

Feyzaaa555

Suratında anlamsız Bi ifade olur sürekli kuyrugunu yana atıp poposunu havaya kaldırır poposundan sıvı gelir miyavlayarak sürekli kendini sevdirmeye çalışır hatta gece uyurken poposu suratımda uyandığımda olmuştur

Feyzaaa555

Bizde ilk sene rahattı ama suan 2. 5 yaşında geceleri uyumamaya başlamıştı yaz gelince 6 ay boyunca bir hafta arayla sürekli kızgınlıktaydı hem iştahı kesiliyor kendine eziyet ediyordu kısırlaştı çok rahatız

syuhel

@feyzaaa555 Cok mu zor geçiyor bu kızgınlık donemi?

Hilalllllll

Dişi kedilerde kızanlık dönemi erkeklere oranla daha kolay geçiyor bence

_zeynep07

Geceleriniz uykusuz geçer..

Poposunu havaya kaldırır değişik bir sıvı akar miyavlar