Kedim Yüzüme Uzun Uzun Bakıp Saldırıyor

KEDİM BU SABAH ANNEME SALDIRDI ANNEM YANLIŞLIKLA DÜŞTÜ SONRA KEDİ ANNEMİN PEŞİNDEN KOŞTU VE ONA SALDIRDI ARDINDAN EVİMİZİN TERASINA GİTTİ VE GERİ GELDİ GELDİĞİNDE YÜZÜME UZUN UZUN BAKIP SALDIRDI VETERİNERE GİTTİM PSİKOLOJİSİ BOZULMUŞTUR SAKİNLEŞTİRİCİ KULLANIN KISIR DEĞİLSE KISIRLAŞTIRILSIN DEDİ BİZ KEDİMİZ LİLİYİ ÇOK SEVİYORUZ AMA KORKUDAN EVİMİZDEKİ TERASA GÖTÜRDÜK SİZCE NE YAPABİLİRİM LÜTFEN YARDIM EDİN ONU ÇOK SEVİYORUM

12 CEVAP

Tarcin016

Terasa balkona kapatmayın. Hem düşme tehlikesi var hem de korkabilir. Ona sakın bağırmayın, kovmayın, korkutmayın. Saldırı davranışları gösterdiğinde "hayır" deyin ama bağırmadan. Yemesi, uykusu iyi olsun. Tuvaleti temiz olsun. Evde fazla gürültü olmasın. Evde başka hayvan var mı? Varsa kıskanıyor da olabilir. Her gün birlikte vakit geçirin, kurdale top vs ile oynatın ki enerjisini atsın. Isırdığında dediğim gibi "hayır" deyin, ani ve sert tepkiler sakın vermeyin. Geçmiş olsun.

Bu ilk defa mı oldu? Oyun oynamaya çalışıyor olamaz mı? Veterinerin söyledikleriyse trajikomik! Sakinleştirici satmaya çalışmıyorsa bir şey bilmiyorum da neyse... Bu durum sürekli tekrar ediyorsa, kediniz birden bire saldırganlaşmışsa bunun altında mutlaka daha büyük nedenler vardır. Bi günde psikolojisi bozulmaz kedinin. Onu rahatsız eden bir şey olabilir, canı acıyor olabilir, kızgınlığa girmiş olabilir. Sebebini bulmalı ve ona göre hareket etmelisiniz. Sakinleştirici sadece zaman kazandırır, o kadar.

Yasminyalcin

Benim kedim de saldırır hatta kanatır bile ama genelde oyun oynama şekli böyle yani biraz sert oyunuyor küçüklüğünden beri böyledir bazen gidip sevmek için uğraşıyorum filan sinirleniyor sinirlenince zaten anlaşılıyor kulaklarını geriye yatırıp burnundan soluyor o zaman anlıyorum ki kızdı gerçekten. Bizim kedi sevilme şekli olarak biraz sert sevildiği için küçüklüğünden beri annem öyle sever ona alıştı mesela ama sizinki hiç öyle değilse ve birden
değişim olduysa bir sıkıntısı vardır karakterleri değişebiliyor diye biliyorum

Elliiiis

Benim kedim ilk geldiği günden beri saldırgandır ama oyun için 😅 sürekli ısırır tırmalar bazen canımızı acıtsada kızsamda bu huyundan hiç vazgeçmedi ben de pek bu konuda umursamıyorum yani ne bileyim doğası gereği diye düşünüyorum. Ama ilk defaysa bilemiyorum. Ama sakinleştirici vermek saçmalık...

_zeynep07

Benim kedim de ara ara yapıyor bunu ama bende ona sataşıyorum oyun havasında yani..Üstümde kalın bir şey varsa kolumu ısırmasına izin veriyorum mesela :D

bse_

Siz de ona bakarsanız av sanar 😅 ve ilişkiniz pekte iyi olmaz size uzun uzun bakıyorsa hemen gözlerinizi çekin :) gayet normal bişey

ailur0phile

İyi bir vet terapiste gidin.

MOGU

daha önce yapmadıysa, mutlaka tetikleyen birşey olmuştur. o gün neler olduğunu bir gözden geçirin. ben de 2.kedi denemeleri yaparken eve başka bir kedi getirmiştim, kedi gittikten sonra beni resmen dövdü, hatta ısırdı bile. o gün hiçbir şey yemedi içmedi, bütün gün uyudu. neyseki ertesi gün geçti, ben de eve bir daha kedi getirmedim.

dibasenay

kesinlikle terasa kapatmayın stres olur. ve göz teması meydan okumak için kuruyorlar, yukarıda söylenildiği gibi gözlerinizi çekin. sakinleştirici kullanmanızı tavsiye etmem. sebebi bulursanız zaten çözülür. siz sakin olun ve sakın bağırmayın kızmayın dediğim gibi onun da bir sebebi vardır

evde başka hayvan var ve annem onun üzerine düştüğünde böyle yaptı daha önce böyle bir olayla kesinlikle karşılaşmadım

Ranayilmaz

Kedinin gözüne dik dik bakarsanız tabi saldırır.

arkadaşlar hala düzelmiyor ne yapmam lazım lütfen bana çare bulun ben minik dostumu çok seviyorum ne yapmalıyım