Sokak Canları İçin

zeynepcerez

Merhabalar sokakta baktığım kedilerime ciger,makarna,kuru mama karıştırıp veriyordum ancak sanırım bıktılar.Bunun gibi yapabileceğim bir karışım var mi?Sosisle ciğerle vs farklı olsun.
Not: çok fazla kedim olduğu icin bu tarz bir besleme yapıyorum yaş mama yetmiyor

1 CEVAP

Sznyll

Tavuk,kuzu, dana artık hangi et türünü almak isterseniz tercih size kalmış. Alın haşlayın güzelce. Suyun içine biraz patates biraz havuç biraz kabak ekleyin. Kabak eklemesenizde olur tatifte vardı ama ben kendi kedime yaparken koymuyorum. Burda et ve sebze oranını yarısından azını sebze yarısından fazlasını et olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Hepsini haşladıktan sonra blenderdan geçirin. Haşlama yaptığınız suyun bir kısmını içine ekleyebilirsiniz çünkü diğer türlü çok katı oluyor. Bu şekilde evde yaş mama tarzı bir şey yapabilirsiniz. Makarnayla ve kuru mamayla karıştırıp o şekilde besleyebilirsiniz kedilerinizi. Bu arada yaş mamanın içine biraz zeytinyağı ekleyebilirsiniz. Zeytin yağı hem kıvam verir hemde sindirim sistemleri için iyi geliyor. Bende kedime bu yaş mamadan yapıyorum afiiyetle yiyiyor.