Kedim Kumunu Yiyor

yagmuryldrm

Kedim 1.5 aylık bugün sahiplendim. Ama önceki evlerinde kum kullanmamışlar sanırım, şu anda yemekten sonra kuma koyduğumda kumu yemeğe çalışıyor ve eve geleli 5 saati geçti mama yemesine su içmesine rağmen tuvaletini yapmadı. Kumuna nasıl alıştırabilirim?

3 CEVAP

Bebek kedilerde var o huy kumun ne olduğunu öğrendiğinde yemeyi de bırakır ama yedirtmeyin sakın. Ön patileriyle yavaşça kumu kazdırabilirsiniz. Deli deli etrafta koştuğunda kuytu köşe aradığında anlayın ki tuvaleti gelmiş. Sürekli tuvalete götürüp içine bırakın 2-3 güne öğrenir

yagmuryldrm

Kumuna koyup eşelettik ama yine de tuvaletini yapmadı. Ağzını kuma değdirdiği zaman kaldırıp ağzını temizliyoruz. Umarım öğrenene kadar dışarıya çok fazla tuvaletini yapmaz

Benim kedimde ilk geldiğinde öyleydi kumu yedi korktum zarar görecek diye temizledim aldım 1-2 gün öyle devam etti sonra düzeldi şuan hiç bi sorun yoktur.
İlk geldiğinde 1 gün boyunca benim kedimde tuvaletini yapmadı sonra kendiliğinden alıştı arada sırada kumun içine bırakın alışıyorlar