Kedim Kumuna Girmiyor

Edato

Kedim 3 aylık normalde ince taneli topaklnan kum kullanıyorduk ama bitince acilen marketten kalın taneli kum aldık sıkıntı çıkarmadan da kullandı iki hafta . Ben iki gündür evde yoktum kardeşim de kumunu temizlemeyi ihmal etmiş. Bu sabah kumuna gitti sonra bemi çağırdı miyavlarak genel olarak temizledim ama kum biraz dağılıyo tamamen pisini alamıyorum o yüzden . Sabahtan akşama kadar hiç çiş yapmadı az önce bi karton torbaya çişini yapmış. Kumunu olduğu yeniledim ama yine kalın taneli malesef . Kucağıma alıp koyuyorum ama hemn kaçıyo. Sabah hemen ince kum alıcam ama endişem ona da yapmaması. Ne yapmalıyım

4 CEVAP

PERIveLIDYA

Hayır temzilendiğinde geri yapar kumuna. Ama belki ince tanesiyle alıştığı için yapıyordur. Muhtemelen devam etmez dışarı yapışı.

Edato

Kumunu bir kere pis gördüğü için hep dışarı yapar mı bunu alışkanlık haline getirir mi

canakavi

kum yatağının yerini değistirin yeni kumunu doldurduktan sonra

Edato

Yerini değiştirince de fayda etmedi tamamen temizledim de kutusunu . şimdi yatarken tüm kapıları kapattık kedimi de koridora koyduk sadece onun tuvaletinin kapısını ve ışığını açık bıraktık . Az önce tuvaletini yapmış . Teşekkürler yorumlar için