Kedim 3. Kattan Düştü

ollylucky

Kedim camdan atlamış veya düşmüş. 11 Aylık erkek kedi. 3-4 saat önce oldu direkt fark ettim ve aşağıya indim bi arabanın altına geçmiş başka kedilerde vardı ama görünürde bişey yapmamışlar çok şükür 1 saat uğraşlarım sonucu aldık ve eve getirdik görünürde çok normal gözüküyor ağzı kulağı burnu poposu biyeri kanamıyor ve yürüyebiliyor sadece sağ ön patisini kullanmakta zorlanıyor ama ona da basıyor napabilirim yarın yasak var şuanda da açık veteriner yok gerçekten yemek yedi kendi isteğiyle su içti napıcağımı bilmiyorum kendini de sevdirdi iç kanama vs olabilir mi
lütfen zaten çok korkuyorum aralıkta sahiplendik yaza kadar sineklik veya file taktırırız diye bugüne kadar bekledik bu yasaklardan sonra taktırıcaktık ben de farkındayım lütfen kızmak için cevap vericekseniz hiç vermeyin

7 CEVAP

Pufininelifi

Yasaklarda veteriner klinikleri açık diye biliyorum. Bizimki açık olduğunu söyledi. Bulunduğunuz yerde illaki açık veteriner kliniği vardır. Bence yarın gitmelisiniz. Hafife alınacak bir durum değil. Bir röntgen çektirmenizde fayda var. İç kanama olup olmadığını kesinleştirmiş olursunuz. Bazı kedilerde yüksekten düştüğünde damak yırtığı oluşabiliyor. Bir kontrol edin. Geçmiş olsun. Umarım ciddi bir şeyi yoktur.

ollylucky

bu arada çişini de yaptı kan falan yoktu çok şükür uzanırken kabloyla oynadı da uyku herzamanki gibi davranıyor ama patisi çok acıyor götürücem veterinere yürümesine falan çok izin vermiyorum ben götürüyorum gitmesi gereken yere

Hilalllllll

ALLAH KORUSUN iç kanaması olabilir bundan emin olmanız lazım çook geçmiş olsun

simbakedi

yarin ilk isiniz veteriner bulmak olsun ceza da kesilmeyecek size sadece veteriner bulmaniz lazim. gorunurde bir sey yoksa hemen endiselenmeyin. cok hareket etmemesini saglayin bence ayaginda bir sorun varsa ilerlemesin. ve gozlemleyin sabaha kadar sabah erkenen bir veterinere gidin.

sultansbutler

biraz şokta olması normaldir. arkadaşımın kedisi 5. kattan düştü hiçbirşey olmadı. hemen en kötüsünü düşünmemek lazım. ama tabiki biz kesin anlayamayız veterinere mutlaka gitmesi gerek. veterinerler yasak dahilinde değil mutlaka açık bir tane vardır. inşallah hiçbir sorunu yoktur.

ollylucky

Çok teşekkür ederim burada veterinerler saat 9da açılıyor hepsini arayıp sorup gideceğim yani burada okuduklarım gibi şokta değil çok şükür en sevdiği yerine gidip oturuyor bana gelip kendisini sevdiriyor su içiyor mamasını yiyor hatta masaya bile çıkmak istedi ama izin vermedim ben kendim koydum çünkü sağ patisini tam kullanarak yürümüyor ama biyere zıpladığında ona da basmak zorunda oluyor ve o patisini içeri tutarak yatıyor bakmama da izin vermedi tekrardan teşekkürler gerçekten sahiplendirme vs. yaparken file veya sineklik mutlaka isteyin ben çok pişmanım kimse ama kimse bu korkuyu yaşasın istemem

simbakedi

ne umursamaz kediymis ya insan azcik sokta olur :D unarim hicbir seyi yoktur patisi de sadece incinmistir. tekrardan cok gecmis olsun