Kedim Mamasını Çiğnemeden Yutuyor (Tartarı Var)

pompompurin

merhaba. kedimde tartar başlangıcı olduğu için royal canin oral care kullanıyordum ve memnundum. güzel güzel kırarak yiyordu ve dişlerine çok iyi geldi. bu süreç içinde kısırlaştırdım ve bozita kısır kedi mamasına geçtim. kedim bunu nefessiz yiyor. bir kere çiğneme sesi duymadım galiba direk yutuyor. fakat böyle giderse diş problemlerinin tekrar etmesinden endişe duyuyorum (dişlerini asla fırçalatmaz). mamayı kırarak yemesi için yapabileceğim bir şey var mı yoksa oral care mamaya geri mi dönmeliyim?

4 CEVAP

diablerose

rc oral care ben de kullandim ve gayet memnun kaldim. rc kisiri kirmadan yiyor mesela. ancak proplan kisiri cigneyip kirarak yiyordu. proplan uzunlamasina dikdortgen taneli bi mamaydi. royal kisir yuvarlak. yuvarlak ve kucukse cignemeden yutuverio bnmki. bozitanin sekli nasil

diablerose

bio petactive biodent hexidine diye bi urun var. suyuna katilio. tavsiye ederim

alabalik32

Benimkindede hafif bir gingivit var. Kısırlaştırılmış mamasıda ufak çoğunu yutuyor resmen aynı markanın yetişkin mamasını karıştırıyorum iri olduğu için sırf dişleriyle kırsın yesin diye

pompompurin

bozita da yuvarlak içine oral care katarak veriyorum şimdilik :/ sonraki mamamız proplan kısır olacak o zaman