Kedim Çok Korkuyor

minillay

merhaba yeni sahiplendiğim 2.5 aylık dişi kedim o oynarken ona yakın oturunca korkuyor kaçıyor ben onu sevmeye çalışsam kaçıyor küçük bir sesten kaçıyor ben anlamadımkı hiç bir kedimde böyle olmamıştı daha dün aldık ama onla alakası olmadığını düşünüyorum.

2 CEVAP

dollfacepersian

Kendinizi yeni sahiplenmişsiniz,sizi tanımıyor,güvenmiyor haliyle de korkuyor.
Her kedinin karakteri aynı değildir,bu kedinizin ürkek ve çekingen bir karakteri olabilir.
Sevmek ,yaklaşmak için kesinlikle zorlamayın,durumu daha da kötüleşebilir.Onun yanında sakin olun ve yakalamasmadan sakin ve sevecen bir sesle konuşmanız,temas etmeden oyun oynamanız(kedi oltası bu durum için ideal) seveceği yaş ve ödül mamaları vermeniz alışmasını kolaylaştırabilir

Zeynooo

Alışmamış daha . Düzelir yani alışır.