İnsandan Hayvana Hastalık Geçer Mi?

Merhaba arkadaşlar kedimin dudağının üstünde ve altında tüyler döküldü ve tahriş olmuş kanıyor gibi bir görünümü var bunun sebebi nedir; kremle vs düzelir mi? Aslında ben de hastayım (grip) ağır geçiriyorum ve kaç gündür benim de yüzüm bayağı tahriş oldu hastalıkla birlikte... İnsandan hayvana hastalık geçer mi? Bu konu hakkında bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

3 CEVAP

Bu konuda internette birbiriyle oldukça zıt görüşler var. (insanların veterinerlere sorduklarına göre vs) Nedense hayvandan insana geçebilecek hastalıklar çok daha belirgin fakat bu konuda yeterince ve tatmin edici bir şey bulamadım, güvenilir bir kaynak bulan varsa paylaşırsa süper olur. (türkçe)

yasement

Veteriner geçmez demişti sorduğumda.

Zeynooo

Bence geçebilir çünkü senle aynı havayı soluyor ve yakın iletişim içind e olmalısınız.