Ne Sıklıkla Yaş Mama Veriyorsunuz

tyguler

Kedinize ne sıklıkla yaş mama veriyorsunuz?
Burada birisi bana her gün ver, hatta temel olarak yaş mama ile besle demişti ama bunu yapan az kişi var sanırım, bu şekilde temel olarak yaş mamayla besleyenler memnun musunuz, böyle her gün vermeyenler neden her gün vermiyorsunuz?
Ve hangi marka yas mamaları kullanıyorsunuz?

39 CEVAP

tyguler

Teşekkürler ben o önceki sorulara bakayım o zaman :))

alabalik32

Haftada bir kere bir paketi ikiye bölüp iki gün veriyorum.

bse_

Ben şuan hem kuru hem yaş ile besliyorum ama kendine gelince dişleri hiraz daha güclenince kuru mama vericem hafta da 2-3 yaş vericem bence en iyisi marka olarak gimcat iyi

tyguler

Yaş mama niye idrar yolu problemi yapsın ki, dişlerini fırçalamazsanız sizde de diş problemi olur, yaş mama ishal yapıyirsa kuru mamanın da kabız yapması gerek.ez mi bence o yanlıs bir düşünce @Lakis

Ayda bir yaş mama verirsen tabi ishal olur. Benim iki kedim de şuan ne kadar yaş mama verirsem veriyim ishal olmazlar alıştılar. Dandik mama verirsem olabilirler bilmiyorum. Kedilerin zaten su içmeme problemleri var bu genleriyle alakalı e içmiyorsa destekliceksin Bir şekilde. Keşke içseler de her gün tavuk suyu versem İçinde et parçaları olan. Özellikle okuyanlara miamorun kedi çorbaları var sıvı desteği için. Evde de çorba yapabiliriz mis gibi. Dayıyoruz hayvanlara kuru mamayı içinde ne olduğu belli değil. Felicianın gimcatin ton balıklısını bir açıyorum mis gibi balık benim yiyesim geliyor. Bütçeniz yettiğince evde yapın veya hazır alın yaş mama ama iyilerden

blue_hpood

bütçem nd ve schesır’a yetiyordu. sabahları kuru, akşamları yaş mama veriyordum. vaktim olsaydı evde mama hazırlayacaktım, hatta geçmek üzereydim fakat kedimi sahiplendirdim.

ailur0phile

Benim kedim ev yapımı yaş mama pek sevmiyor genelde yarım birakiyor. Haftada 6 kez yaş mama veriyorum. 3 kutu bir kutuyu ikiye bölüp veriyorum. Ev yapımı yaş mama sevse hep yaş mama veririm.

dezgicavus

4 ayda 5 paket vermişim :D ama ondan çok et suyu seviyor diye haşlama suyu verdim arada. Benimki yaş mama ya öyle deli olmuyor. Şuan havalar sıcak su kaybı fazla olur diye hafta da 1 vermeyi düşünüyorum.

Lakis

Arkadaşlar yaş mama dediğimiz şey haftada 2 nin üstüne çıkılması bile sorun yaratabiliyor iken her gün vermek kuru mamaya tercih etmek ne demek ya. Uzun vadede diş taşı, tartar, ishal, idrar yolları problemine yol açacaktır. Ve kaçırdığınız nokta içerisinde yazan besinlerin çoğu gerçek değil esansiyel. Su konusuna gelecek olursak su ihtiyacını karşıladığını düşünürsünüz ama yaş mama yiyen kedi daha az su içer ve bu oldukça sakıncalı kuru mama yiyen kedi zaten aldığı besinler sonucu susar ve suyunu gidip içer. Böbreklerini kurutmaz. Az su içtiğini düşünüyorsanız evet bu böbrekleri için sorundur ama kuru mamaya bağlanmamalı