Kedi Kene Piresi

nil7

Arkadaşlar merhaba kedimde göğüs kısmında bir adet bit büyüklüğünde bir şey gördüm kene mi bu kene olsa yapışıyor köpeklerde böyle ama kedilerde nasıl oluyor bilmiyorum yakalayamadım da kayboldu 😔 Ne yapmam lazim yardımcı olur musunuz?

4 CEVAP

Kene pireden büyük olur. Hızlı yürüyorsa piredir zaten. Dışa parazit yaptırmalısınız.

Kene pireden büyük oluyor bence anlarsınız bir de yapışıyor zaten. Eğer keneyi görürseniz döndürerek alın cımbızla ya da farketmez elinizle.

nil7

Büyüktü evet pire genelde yavru oluyor öyle bir şey de etrafta da olur anlarım sadece üzerinde bir adet var kulak diplerinde patilerinde herhangi bir şey yok iyice baktım 😌

nil7

Tutabilirsem deneyeceğim çok hızlıydı nereye kayboldu anlayamadım açıkçası 😌