Dişi Kedi Erkeğe Saldırıyor

furkann0040

Merhaba,
Evde bir dişi bir erkek 3 tane de 3 haftalık yavru var. Yavrular iki haftalıkken erkek kedimi kısırlaştırdım. Bunun öncesinde dişi kedim erkek ile yavruları bırakıp arada oynuyordu. Fakat erkeği kısırlaştırdıktan sonra eve getirirken yolda ağır kokan kızgınlık sıvısını narkozun etkisiyle üzerine yapmış. Dişi kedim bu koku ve yakalıkla görünce kendisine saldırdı ve her gördüğünde tıslayıp saldırıyor. Dişi ve erkeği bir araya getiremiyorum. Bu sorunun çözümü hakkında fikriniz var mı?

2 CEVAP

yalkuzak

lohusa olduğu için yavrularını koruma içgüdüsü ile stres olmuş olabilir, alışırlar bence bir süre sonra

sultansbutler

önceden yavrulara yaklaştırıyorsa veterinere gittiği için saldırıyordur. durup dururken saldırmaz yani. Jackson Galaxynin veterinerden dönen kediler için çektiği bir video var onu izlemenizi öneririm youtubedan. yardımcı olabilir.