Antibiyotik İğne Yerine İlaç Olmaz Mı

Tarcin016

Merhaba. Antibiyotik iğne vurmaktansa antibiyotik ilaç içirsek olmaz mı? Antibiyotik ilaç kedilere veriliyor diye biliyorum ama emin değilim. Bir keresinde fakülteye gitmiştik orda antibiyotik ilacı vermişti. Onun dışında klimikler hep iğnesini vuruyordu. İlaç olsa daha ekonomik. Bilen varsa paylaşabilir mi?

6 CEVAP

teo33

ben antibiyotik bir "tablet" veriyorum bugünlerde enfeksiyon problemi olduğundan.. yaş mamaya karıştırıyorum. bugün tüm mamayı yiyip, bir tek tableti tabakta bıraktığını görünce, ağzından ittirip zorla vermek durumunda kaldım.

Renklipati

Diş problemimiz vardı ve bir hafta kullandık antibiyotik şırınga ile verdim veterinerimiz verdi,tabiki antibiyotik şurup kullanılabiliyor veterinerize danışın iğne yerine şurup olmazmı diye sorun

ailur0phile

Hekiminize danışmanız daha iyi olur evet kullanılabilir ama dozajı ve ne kadar süre kullanılabileceğini o soylemeli

deniznergis

evet olur igneden strese giriyor kedim, igne yerine oral antibiyotik tablet aldıgım oldu .ama igne daha etkili oluyor

nil7

Bende iğneden taraf değilim ama şöyle bir gerçek de var ki iğne daha çabuk etkisini gösteriyor antibiyotikli ilaç kullanacaksaniz veterinere danışıp kullanın lütfen ve dozunu kilosu yaşina gore ayarlayıp saatinde verin ben kullanirken dakikasını bile geçirmemeye gayret ediyordum sağlıklı ömrü olsun geçmiş olsun çok

Tarcin016

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim!