Dikkat! Kedi Kakası İçerir.

mihavvv6

Bu ara çok konu açtım. Başınızı ağrıttım, kusura bakmayın.

Kedim yaklaşık bir ay önce ishal olmuştu. Antibiyotik kullandık. Hills İ/D mamaya geçtiğimizden beri kıvamı düzeldi. Ama beni hala biraz ürkütüyor. Veterinerimiz toparlanma sürecinde olduğunu kakasının normal olduğunu söylüyor ama benim içim rahat değil. O yüzden sizden görüş almak istedim. İlk kısmı normal geliyor fakat sona doğru yine kıvamı cıvık. Böyle bir problem yaşadınız mı acaba?

24 CEVAP

BademSeker

Bu konuda cok bilgili degilim ama goruntu bana pek tehlikeli gibi gelmedi

diablerose

antibiyotik de ishal yapabiliyor. ful ishalden bu asamaya geldiyse gidisat iyi gibi duruyor

pompompurin

hiç ürkmeyin. normal görünüyor bence güzel toparlamış

Elifsu17

Güzel bir kaka bu, ben beğendim doku ve kıvam açısından biraz yumuşak olması iyi, yeterince sıvı aldığını gösteriyor(çok cıvık olmamaşı tabii) .. çok komik gelebilir ama ben de baya inceliyorum kedimin kakasını çişini, malum bi sıkıntı olup olmadığını anlamak amaçlı bakmak gerek :D

mihavvv6

@diablerose

Öncesinde proplan kullanıyorduk. 1 yaşında ve kısır. Kısırlaştırmadan on gün sonra ishal oldu ama tam o dönem mama değişikliği yapmıştık.

patipatili

Bizde de sonlara doğru yumuşama var bana da garip geliyodu ama sanırım normal. Bir de kumdaki o minik topakları da kürekle alın bence üşenmeden çünkü kumun ömrünü kısaltan koku yapan şeyler o küçük çiş parçacıkları

dezgicavus

Bence iyileşme süreci normal, benim kedimde de bağırsak sorunu oldu özel mama vs oda şuan böyle, normal ve az cıvık şeklinde. Hatta dün kabız ve az cıvıktı :D hatta kabızlığı belli etmek için paspasa mesaj bırakmıştı 😂

dezgicavus

Sürtme varsa anal kese problemi olabilir :( uzun süre ishalde görülüyor. Bence bir onu da sorun :) umarım bir an önce iyileşir.

Catworldd

Bizde bu sorunu uzun süre yaşadık bizimkisiyi kronikleşmeye başlamıştı veterinerimiz synbiocure tavsiye etti toz halinde instagram sayfası var ordan bakabilirsiniz biz 21 gün kullandık siz ilk önce 1 haftalık alıp deneyebilirsiniz eğer geçmezse tam 21 gün kullanın. Kutunun içinde 21 adet var zaten kesinlikle işe yarıyor deneyin derim çünkü bizde hills, kefir, probiyotik kullandık işe yaramadi. Kedide bağırsak sorunlarını duzeltmede tam bir mucize

mihavvv6

@Elifsu17 çok teşekkür ederim yorumunuz için :)

mihavvv6

@Elifsu17 çok teşekkür ederim yorumunuz için :)

mihavvv6

Evet, gerçekten çok ishaldi. Bu mamayı kullanırken kakası bu şekilde çıkıyor. Bir ay sürünce biz de telaşlanıyoruz ama.

Çok teşekkür ederim.

diablerose

kediniz onceden hangi mamayi kullaniodu. kac yasinda kisir mi

bse_

Onun kedi kakası olduğuna eminmisiniz😅
Tabi ben hiç büyük kedi bakmadım küçük baktığım için kakalarıda küçüktü biraz tuhafıma gitti, soruya ise cevabım veterinere danışmanız en iyisi olur ve sonu cıvık gelmeside normaldir sondan çıkarmaya çalıştığı için.

mihavvv6

Sahiden kedi kakası :))
Normalde daha parça parça çıkarırdı ama fiber oranı çok yüksek bir mama olmasına bağlıyorum ben :)