Kedi Sinekiliği İçin İçe Açılan Sineklik Güvenli Midiir?

rkyeda

Merhaba arkadaşlar eve sineklik yaptırmak istiyorum fakat kedi sineklikleri galiba piyasa da pahalı içe açılan sineklik güvenli midir?İstanbul da nerede yaptırabilirim.Öneride bulunursanız sevinirim

16 CEVAP

aycylmz

kedi sineklikleri içe yapılıyor zaten genelde bir de kilitleri oluyor. normal sineklik için dayanıksız ve kedi yırtar diyorlar. o yüzden pahalı da olsa ben de kedi sinekliği yaptırmayı düşünüyorum. onun alüminyum veya çelik oluyormuş teli.

sultansbutler

çok vahşi bi kedi değilse, yani sinekliği yırtmayacaksa, içeri açılan ya da kilitli normal sineklikler iş görür. ama benim kedim hareketli ne yapacağı belli olmaz diyorsanız mecbur çelik/alüminyum sineklik taktıracaksanız ya da kendiniz file koyabilirsiniz.

dezgicavus

Benim kiralık evimde dışa açılıyor ama neyseki önünde petek var tüm camların,bağladım hepsini. İçe açılanlar daha iyi o yüzden. Kediniz çok hareketli değilse normal tel de sorun yaratmaz bence. Benim ki önünde oturuyor mesela sadece, öyle atlama huyu yok, tırnaklarını da kesiyorum sorun olmuyor.

aycylmz

@pofupof siz hangisini tercih ettiniz peki?

aycylmz

kedi sineklikleri içe yapılıyor zaten genelde bir de kilitleri oluyor. normal sineklik için dayanıksız ve kedi yırtar diyorlar. o yüzden pahalı da olsa ben de kedi sinekliği yaptırmayı düşünüyorum. onun alüminyum veya çelik oluyormuş teli.

rkyeda

@aycylmz hiç güvenmiyorum normal sinekliklere.

rkyeda

@sultansbutler Valla kedimin ne yapacağı olmaz geçen sene file yaptım fakat cam kapanmadı tüm yaz camlar açık kaldı

aycylmz

@rkyeda kesinlikle ben de. biraz daha para verip kedi sinekliği yaptırmak daha mantıklı geliyor. File de yapıyolarlar ama ben sinek, böcek de girmesin istiyorum eve o yüzden file hiç düşünmüyorum.

rkyeda

@dezgicavus kedim geçen sene filelere bile tırmandı buyik ihtimalle normal sinekliği de kırar

rkyeda

@aycylmz File de çok işe yarar fakat cama zarar vermek istemiyorum.Mecbur kedi sinekliği alicam

minky

Eğer tırmanma olayı varsa açılma ve yırtılma olasılığı yüksek olur bence

Beyzaduman

Gerçek telden bir sineklik kullanıyorum. Ve kilidi var. Biraz masraflı evet ama onun canından değerli değil. Burdaki önemli detay gerçek bir telden sinekliğin yapılması. Ve ben kafam rahat etsin diye kilit taktırdım çünkü bu konu benim için çok hassas.

Pofupof

Merhabalar. Ben de çok araştırdım. 15 gün önce yaptırdım size de tecrübemi anlatayım.
Piyasadaki alüminyum teller kedilere dayanmiyor. Galvaniz (çelik diye geçiyor) olanlar da çok sert. Kedinin patisine zarar veriyor ve yağmurdan filan etkileniyor.

Pofupof

Ben İmaj Sinekliğe yaptırdım. Yerleri İçerenköy Ataşehir'de.
Paliüretan malzeme kullanıyorlar. Kediye zarar vermeyecek şekilde ve 2 yıl garantili. Kasalı ürün yapıyorlar ve kilitleri de tel de gayet sağlam. Biz pencere ve balkon kapısına yaptırdık çok memnunuz. Gayet hızlı yaptılar ve düzgün insanlar.
Reklam yaptım resmen :D
Ama çok araştırdığım için paylaşmak istedim. Azıcık daha ucuz olsun diye riske atmayın derim.
Figen hanım önerdi diyebilirsiniz.
Numarası: 05372746365

Pofupof

Ben İmaj Sinekliğe yaptırdım. Yerleri İçerenköy Ataşehir'de.
Paliüretan malzeme kullanıyorlar. Kediye zarar vermeyecek şekilde ve 2 yıl garantili. Kasalı ürün yapıyorlar ve kilitleri de tel de gayet sağlam. Biz pencere ve balkon kapısına yaptırdık çok memnunuz. Gayet hızlı yaptılar ve düzgün insanlar.
Reklam yaptım resmen :D
Ama çok araştırdığım için paylaşmak istedim. Azıcık daha ucuz olsun diye riske atmayın derim.
Figen hanım önerdi diyebilirsiniz.
Numarası: 05372746365