Kedimin Tüyleri

Ixterene

Kedim tüyleri bu gün durduk yere sertleşti neden olabilir

17 CEVAP

tyguler

bugün niye lxterene nin sorulari ustte bu sorulari sorali baya oldu

dezgicavus

Mama değişimi oldu mu ben onu hills ten nd ye geçince yaşadım. Her yeri değil ama sırtındaki çizgi hattında özellikle kuyruğa doğru serleşti bende anlamadım. Kepek vs de yok veteriner baya inceldi ama yoktu bir şey. Şuan RC ye geçtim mecburiyetten biraz düzeldi ama hala sertlik var kuyruğa doğru.

Beyzaduman

Kullandığınız mamadan dolayı olabilir. Kalitesiz, vitamin oranı dengesiz mamalar tüy sağlığını olumsuz etkiler. Ayrıca bir diğer önemli nokta da su tüketimidir. Kediniz yeterince su içiyor mu? Bunu gözlemleyin.

Ixterene

Upp

buse_

Herkes mama yüzünden olabilir demiş ben demiyim ama evet olabilir, mevsim geçişlerindende olabilir burası buz gibiyken aniden çöl kesildi ama tam emin değilim yanlış bilgi vermek gibi olmasın. @Beyzaduman ın dediklerine katılıyorum

nato_

Birçok sebep olabilir,mama değişikliği, yetersiz beslenme,stres vb.Buradan kesin bir cevap vermek doğru olmaz.Gözlemleyerekbekleyerek veya ihtimalleyi eleyerek sonuca ulaşabilirsiniz amcaken doğrusu veteriner hekime danışmak,en doğru teşhis ve bilgiyi o koyar

Ixterene

Mamayı değiştireli çok oldu proplana geçtim

Ben de proplan kullanıyorum ve ben de kedimin sırt böşgesindeki tüylerdr sertleşme fark ettim. Mamasını değiştirmeyi düşünüyorum bu yüzden

mamadandır mama değiş veterınere danış.

Irms

Mama değişmediyseniz havadandır

simbakedi

arkadaslar mayis ayindaki soruya niye cevap yaziyorsunuz

Pamuk12390

Mama kaynaklı olabilir ,balık yağı kullanabilirsiniz ☘️

mmmmmmmmmmm

bu soru ne alaka şimdi

Basakdd6

Mamayı değiştirin