Kedim Kilo Vermeye Başladı

gultenbulut

Merhaba 3 aylık bir kedim var. Kapanma dolayısıyla çarşamba günü annemlerin yanına geldik ve burda da 2 aylık bir kedimiz var. Gün içinde sürekli oyunlar oynuyorlar ama 3 aylık olan bugün biraz keyifsiz gibiydi. Neredeyse tüm gün uyudu. Çok az yemek yedi. Biraz kilo da verdi gibi. Öğlen kakasını sıvı yapmış. Ama ishal değil. Normalde katı ve koyu renk yapardı. Acaba hem ev hem de hava değişikliği mi etki etmiştir? Yarın diğer kediyi veterinere aşıya götüreceğim. Diğerini de götürmem gerekli midir? Yoksa hava sıcaklığından normal mi?

5 CEVAP

Ayben02

Yine de kontrole götürmekte fayda var

Palyaco

Hava değişimi olabilir

Zesinnn

Benimkide bugün full uyudu şuan evde koşuyor galiba sıcaktan dolayı

gultenbulut

Evet galiba öyle. Dün çok sıcaktı hava. Şimdi keyfi yerinde koşuyor sabahtan beri. Bakalım bugün de takip edeceğim

Elifsu17

Katı ve koyu renk kaka dehidrasyona işaret. Güzel bir kaka kahverengi, şekilli ve hafif yumuşak olmalı. Ortam değişikliği kediler için büyük bir tramva haline bile gelebilir malum rutinlerine çok bağlı hayvanlar. Biraz yardımcı olun, sağlıklı bir ödül mamasıyla oyun oynamaya teşvik edin, ödüllerle çevreye ve diğer kediye pozitif bir şekilde bu yer değişikliğini olumlamaya çalışın. Bir süre en sevdiği yaş mamayla besleyebilirsiniz aç kalmaması açısından. Bütçeniz varsa bu süreç devam ederse feliway kullanmanızda fayda olabilir