Uzun Tüylü Kedi Cinsleri

buse_

Kedim 1 aylik ve tüyleri biraz uzun. Hangi cinsler uzun tüylü olur veya benim kedim düz tekirmi ve ne kırması olduğunu yazarmısınız
(Tüyleri baya yatık ve düz olduğu için çok belli olmuyor ama normal tekir kedilerden 2-3 cm tüyleri uzun, hangi cinstir)

16 CEVAP

gultenbulut

Bildiğim kadarıyla uzun tüylü tekirler de var.

eceyilmaez

Norveç orman kedisi tekir kırması olabilir. Profil fotoğrafımdaki maalesef kaybettiğim güzel kızım gibi

ailur0phile

Uzun tüylü ise uzun tüylü kedidir.
Kedinizin uzun tüylü olacağını düşünmüyorum.

buse_

Evet biliyorum o yuzden de sordum soruyu, onun dışında ne olabilir anlamında

buse_

@eceyilmaez çok teşekkürler cevap için, çok üzüldüm başınız sağolsun :(

eceyilmaez

Aslında tekir , çalıcı,smokin dediklerimiz renk paletini ifade ediyor zaten cins değil. Tüy uzunluğunda orman kedileri,sibirya kedisi vs. Geni olabiliyor diye biliyorum

eceyilmaez

Çalıcı--> calico

sultansbutler

2-3 cm uzun tüylü düz sokak kedisi

Lakis

Bence kediniz mix karışık yani sadece uzun tüylü ve kürkü tekir

nato_

Kedinizde özel bir ırka ait surat yada boyut tipi yok,normal düz sokak kedisi.Uzum tüylü bir kediye Norveç demek doğru olmaz.Benim sokakta baktığım siyah sarı anne kedi ve siyah beyaz babadan,calico,tuxedo,longhair ve sarı beyaz yavru doğdu.Kedinizde özel bir cins durumu yok

buse_

Daha açık anlatamazdın.

nato_

Nd mama cruelty free,pakette ve sitede yazıyor.İsterseniz resmi siteden bakabilirsiniz :)

buse_

Dediğim gibi o konuda bi bilgim yok bir soruda gördüm. İyi geceler

buse_

@minky ben tam tersini mi söylemişim? Bunu neden söylediniz anlamadım. Cevap içinde teşekkürler

nato_

Yanlış verdiğim cevaplar ne acaba ya?Hiç bir şekilde kesin konuşmuyorum ben cevaplarımds.Veterinere danışmankz daha doğru olur da diyorum daha ne yapayım ben