Dişi Kedi Kızgınlık Dönemi Yardım.

Berat3734

Arkadaşlar merhaba, benim 10 aylık dişi kedim var. 3 gündür miyavlama sesleri vardı, bugünlerde daha boğuk ses miyavlama ve poposunu kaldırıp ayaklarının üstünde kalıyor ve sürekli miyavlıyor. Bu dönemi nasıl rahat bir şekilde atlatabiliriz ve o pozisyondayken kedimi severek bozmasını sağlıyorum ancak bu onun sağlığı açısından riskli olur mu? İnternette bir video gördüm enseden tutup üstten kuyruk kısmının sağına ya da solundaki boşluğa bastırarak kızgınlığı bitirebilirsiniz diyor ama güvenemedim bunu yapanlar oldu mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

8 CEVAP

melist35

internetteki kuyruk dibine bastırıp bişeyler yapmak tamamen çomarlık yani. kediyle sizin aranızdaki bağı ve kedinin psikolojisini bozacak birşey. bu tarz saçma sapan şeyler denemeyin lütfen. gimcat antistress macun kullanabilirsiniz.akşamları bolbol oyun oynatın, yorulsun. gece daha rahat uyur. 6-7 gün civarı sürüyor kızgınlık. kızgınlığı bitince de derhal kısırlaştırın

Lakis

Kedinin orasına burasına basıp acı çekmesine sebep olursunuz sadece. Bahsettiğiniz pozisyonu alması doğal ve içgüdüsel. Ama ne yazıkki beklemekten başka çare yok. İsterseniz hekiminizle konuşup vedanın sakinleştirici ürünlerini deneyebilirsiniz birkaç kişinin kızgınlık döneminde kullandığını duymuştum

melist35

acı çekmiyor ayrıca, miyavlaması böğürmesi erkek kedilere sesini duyurmak için :D

Berat3734

Teşekkür ederim, kedim sürekli miyavlıyor acı çeker gibi bende üzülüyorum bu durumuna acı çekebilirmi ?

melist35

hayır acı çekme gibi bir durum yok. kızgınlık sürecinde hormonlar daha aktif olduğu için erkek kedilere sesini duyurmak için yapıyor. kısırlaştırmazsanız çok sıkıntı çekersiniz

Rapisa

Merhaba, kendinizle bol bol oynayıp enerjisinin azalmasına yardım edin. Ben iki kedimi 10 aylık kısırlaştırdım bir tanesi biraz küçük kaldı.

mrcasper

yavrulara bakabilecekseniz belki bir eş bulabilirsiniz

Bize kot bayoun şurup antidepresanını önermişti veterinerimiz. Benimki 4 aylık girdi kızgınlığa ve 6 ayliga kadar bekledik. Çok sık neredeyse 2 haftada bir giriyordu kızgınlığa. Ameliyat olduğunda ise yumurtaliklarinin patladığını gördük. 10 aylık kedi kısırlaşabilir çok rahatlıkla bence biter bitmez kisirlastirin derim.